حسینی شاهرودی تاکید کرد:

تک نرخی شدن ارز نیاز به الزاماتی در بازار سرمایه، بورس و واردات دارد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درخصوص صحبت های رئیس کل بانک مرکزی مبنی برتک نرخی کردن ارز گفت:با شرایط فعلی اقتصاد کشور به هیچ عنوان نمی توان ارز را تک نرخی کرد و این حرف قابل اجرا نیست.

خانه ملت؛ سیدحسن حسینی شاهرودی گفت: برای تک نرخی شدن ارز الزامات زیادی باید در بازار پول، سرمایه، بورس، واردات و صادرات وجود داشته باشد. از همه مهم‌تر مباحثی در برجام وجود دارد و هنوز عملی نشده است که باید تکلیف آنها مشخص شود؛ اگر ما بتوانیم در این حوزه‌ها شفاف‌سازی کنیم آن وقت می‌شود ارز را تک نرخی کرد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس تصریح کرد: اکنون منابع ارزی ما محدود است و هر لحظه امکان دارد جلوی صادرات نفت ما گرفته شود و یا در نقل و انتقال ارز حاصل از فروش نفت مشکلی ایجاد شود. پس نمی‌توان این ریسک را کرد و به طور نامحدود ارز در اختیار مردم قرار داد؛ دولت نهایتاً می‌تواند متعادل‌سازی کند و در جهت حمایت از تولید و صادرات نرخ ارز را مدیریت کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: امروز دولت به یک زائر خانه خدا فقط 300 دلار ارز می‌دهد؛در صورتی که همه ما می‌دانیم این شخص خیلی بیشتر از این رقم در سفر حج خرج می‌کند، این نشان از عدم توانایی دولت در تامین ارز دارد و معلوم می‌شود به این زودی‌ها ما شاهد تک نرخی شدن ارز نخواهیم بود. این پروسه حداقل به چند سال زمان نیاز دارد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارز، ارز مبادله ای، ارز و پول، بازار بورس، بورس، نرخ ارز