بیرانوندی مطرح کرد:

استقبال مردم از نوشت افزار با طرح های ایرانی – اسلامی

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به استقبال مردم از نوشت افزار با طرح های برگرفته از فرهنگ ایرانی – اسلامی، معتقد است اقدامات صورت گرفته پاسخگوی نیاز جامعه نیست.

 خانه ملت؛ محمد بیرانوندی با اشاره به اینکه هر ساله و همزمان با بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید توزیع لوازم التحریر با کیفیت ایرانی اهمیت می‌یابد، گفت: عموماً به دلیل وجود سلیقه‌های متفاوت، بازار لوازم التحریر نیز مملو از محصولات مختلف داخلی و خارجی است اما ارائه محصولات با طرح، کیفیت و قیمت مناسب دارای اهمیت دوچندان است.

نماینده مردم خرم آباد و دوره‌چگنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طی سال‌های گذشته اقدامات خوبی در راستای ارائه لوازم التحریر با طرح‌های مناسب کرده است، اظهار کرد: بر این اساس طرح‌هایی مبتنی بر فرهنگ ایرانی – اسلامی ارائه شد که خوشبختانه مورد استقبال قرار گرفت اما این عرصه به دلیل اینکه پاسخگوی نیازهای جامعه نبود با ضعف روبرو شد و نتیجه مطلوب حاصل نشد.

وی ضمن تاکید بر اینکه حضور لوازم التحریر خارجی در بازار کشورمان می‌تواند زمینه رقابت با تولیدکنندگان داخلی را فراهم کند اما باید اذعان کرد که نباید سهم عمده‌ای از بازار در اختیار کالاهای خارجی باشد، تصریح کرد: بر این اساس نباید از نقش وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای کاهش واردات محصولات لوازم التحریر خارجی غافل شد لذا باید این حوزه ساماندهی شود.

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته وزارت آموزش و پرورش نیز می‌تواند با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت به تولیدکنندگان داخلی نیز کمک کرده و با ارائه الگوهای مناسب سبب تطابق نیازها با محصولات تولیدی داخلی شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدوارم در برپایی نمایشگاه‌های عرضه محصولات لوازم التحریر، کالاهای با کیفیت ایرانی ارائه شود تا شاهد رفع مشکلات این عرصه باشیم./

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش تولید داخل، نمایشگاه نوشت افزار اسلامی-ایرانی، نوشت افزارها، کمیسیون آموزش