دهمرده اظهارکرد:

لزوم استفاده از محصولات دانش بنیان ایرانی در پروژه های ملی

رییس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد شرکت های دانش بنیان به دلیل نوپا بودن نیاز به حمایت های مالی و قانونی دارند لذا می توان در پروژه های ملی از محصولات دانش بنیان ایرانی استفاده کرد.

 خانه ملت؛ حبیب‌اله دهمرده با اشاره به اینکه امروزه بازارهای جهانی بستر خوبی برای حضور محصولات و کالاهای شرکت‌های دانش بنیان ایرانی است، گفت: برای تحقق این سیاست دولت‌ها باید باور داشته باشند که نخبگان ایرانی توانایی علمی بالایی دارند اما متاسفانه امروزه این باور ضعیف است.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان به دلیل نوپا بودن نیاز به حمایت‌های مالی و قانونی دارند، اظهار کرد: باید برای فعالیت شرکت‌های مذکور در راستای تولید محصولات دانش بنیان شرایط مناسبی فراهم شود زیرا اگر بستر مناسب نباشد این شرکت‌ها زمین‌ می‌خورند.

وی ضمن تاکید بر اینکه امروزه پروژه‌های ملی در حوزه‌های انرژی و غیره در حال اجراست که می‌توان بجای استفاده از تجهیزات خارجی، از محصولات و کالاهای شرکت‌های دانش بنیان ایرانی استفاده کرد، تصریح کرد: بر این اساس وقتی از کالاهای ایرانی در پروژه‌های خاص و بزرگ استفاده شود زمینه برند شدن شرکت‌های دانش بنیان بوجود می‌آید و این امر به رونق بازار محصولات تولیدی داخلی کمک شایانی می‌کند.

رییس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طی سال‌های گذشته کره‌ای‌ها آرزو داشتند در خیابان‌هایشان همانند ایران خودرو وجود داشته باشد، تصریح کرد: آنها برای دست یافتن به این آرزو تلاش کرده و امروزه شرایط بالعکس شده و هم اکنون ما به سوار شدن بر خودرو کره‌ای‌ افتخار می‌کنیم. کره‌ای‌ها در شرکت‌های دانش بنیان‌شان سرمایه گذاری کردند و امروزه هیچ خانه‌ای وجود ندارد که کالای تولیدی این کشور در آن نباشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید یادآور شد که میلیاردها دلار برای تربیت نخبگان هزینه می‌شود از این رو اگر برای دستیابی به نتیجه مطلوب و استفاده از ایده‌های این افراد سرمایه گذاری نشود به راحتی جذب کشورهای خارجی می‌شوند زیرا این کشورها به دنبال نخبگان هستند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقتصاد دانش بنیان، برنامه توسعه محصولات دانش بنیان، توسعه دانش بنیان، جامعه دانش بنیان، دانش بنیان