کوچکی نژاد خبر داد:

بررسی طرح ایجاد بانک فرهنگیان در کمیسیون مشترک تنظیم مقررات مالی آموزش و پرورش

نایب رئیس کمیسیون مشترک تنظیم مقررات مالی آموزش و پرورش از بررسی طرح ایجاد بانک فرهنگیان و قرار گرفتن صندوق ذخیره فرهنگیان در زیرمجموعه این بانک در این کمیسیون خبر داد.

 خانه ملت؛ جبار کوچکی‌نژاد با اشاره به برگزاری دومین جلسه "کمیسیون مشترک تنظیم مقررات مالی آموزش و پرورش" طی هفته گذشته، گفت: در این جلسه طرح ایجاد بانک فرهنگیان و ادغام صندوق ذخیره فرهنگیان با این بانک مورد بررسی قرار گرفت؛ همچنین صحبت‌هایی کلی درباره اقتصاد آموزش و پرورش بیان شد و طرح‌ها و لوایح مرتبط با آن در مجلس و دولت معرفی و قرائت شدند.

نماینده مردم رشت در مجلس شواری اسلامی با بیان اینکه "کمیسیون مشترک تنظیم مقررات مالی آموزش و پرورش" به دنبال دستور رئیس مجلس مبنی بر رسیدگی به وضعیت معیشت فرهنگیان تشکیل شده است، ادامه داد: هیات رئیسه این کمیسیون از 7 نماینده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات، 7 نماینده عضو کمیسیون برنامه بودجه و 7 نماینده عضو کمیسیون اجتماعی تشکیل شده‌ است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس این کمیسیون مشترک را فرصتی برای آموزش و پرروش دانست و افزود: "رسیدگی به وضعیت اقتصادی و معیشتی فرهنگیان" با هدف ارائه فکر جدید در رابطه با ارتقاء وضعیت معیشت و تسهیلات آموزش و پرورش و ارائه طرحی برای رسیدگی به وضعیت آموزشی دانش‌آموزان را از جمله اهداف کمیسیون فوق معرفی کرد.

کوچکی‌نژاد شفاف‌سازی مسائل مربوط به امور مالی و اقتصادی وزارت آموزش و پرورش از اهداف شکل‌گیری این کمیسیون مشترک برشمرد.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: جهانبخش محبی‎نیا رئیس، اینجانب نایب رئیس اول، علی کاظمی نایب رئیس دوم، محمد خدابخشی سخنگو و فریده اولادقباد دبیر اول و محسن بیگلری به‌عنوان دبیر دوم این کمیسیون، هیات رئیسه آن را تشکیل می‌دهند./

برچسب ها

آموزش و پرورش، اخبار برگزیده، اقتصاد آموزش و پرورش، بودجه آموزش و پرورش، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، صندوق ذخیره فرهنگیان، کلیات بودجه آموزش عالی و آموزش و پرورش