با موافقت نمایندگان صورت گرفت؛

تصویب کلیات طرح بیمه موسسان و مدیران آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد کشور

نمایندگان مردم در خانه ملت با تصویب کلیات طرح بیمه موسسان و مدیران آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد کشور موافقت کردند.

 خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 2 مهرماه) مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح بیمه موسسان و مدیران آموزشگاه های فنی و حرفه ای کشور موافقت کردند.

لازم به ذکر است که این طرح در ابتدا از سوی مجلس به دلیل عدم کسب آراء ماخوذه رد شده بود اما پس از اخطار نادر قاضی پور و موافقت علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با این اخطار طرح بیمه موسسان و مدیران آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد به تصویب رسید.

نادر قاضی پور در اخطار خود خطاب به علی مطهری گفت: در زمان بررسی طرح بیمه موسسان و مدیران آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد از آنجا که شما به جای رئیس مجلس نشستید صندلی شما برای اخذ رأی و عدم حضور قرمز نشده بود لذا اگر عدم حضور شما در صندلی تان نشان داده می شد با یک رأی، طرح رأی می آورد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس مجلس در زمان بررسی این طرح اعلام کرد که طرح مذکور دو سوم رأی نیاز ندارد، افزود: این طرح با اسناد بالادستی و برنامه ششم توسعه مغایرتی ندارد لذا این طرح باید در شورای هیات رئیسه مطرح شود تا حقی از مردم ضایع نشود و هر تصمیمی که توسط هیات رئیسه اتخاذ شد نمایندگان تابع آن هستند.

علی مطهری در پاسخ به تذکر قاضی پور با بیان اینکه بنده وسط دستورکار طرح بیمه موسسان و مدیران آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد به جای ریاست مجلس نشستم، گفت: بنده صحبت دکتر لاریجانی مبنی بر اینکه این طرح را خلاف برنامه ندانسته اند، نشنیدم البته این طرح ابهاماتی دارد که باید بیشتر بررسی شود و از نظر بنده این طرح خلاف برنامه است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه می توان در جزئیات رأی گیری براساس خلاف برنامه بودن این طرح مطرح شود، افزود: می توان دو سوم رأی را در جزئیات طرح انجام داد و همانگونه که رئیس جلسه دکتر لاریجانی مطرح کردند عمل شود و بین نظر دکتر لاریجانی و بررسی دو سومی در جزئیات جمع بندی شود.

مطهری ادامه داد: از آنجائیکه این طرح 50 درصد رأی آورده و از طرفی برای دکتر لاریجانی که از مجلس خارج شده بودند حاضر خورده بود طبعا 239 نفر حضور داشتند که 120 رأی موافق آورد که بالای 50 درصد می شود و این طرح مصوب تلقی می شود و ملاحظات قانون اساسی و برنامه برای بررسی جزئیات در نظر گرفته می شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، انواع آموزش های فنی و حرفه ای، بررسی وضعیت آموزش های فنی و حرفه ای، دانشگاه فنی و حرفه ای، سازمان فنی و حرفه ای