با رأی نمایندگان؛

طرح ادغام صندوق بازنشستگی شرکت فولاد در صندوق بازنشستگی کل کشور به صورت عادی بررسی شود

نمایندگان مردم در خانه ملت با بررسی عادی طرح ادغام موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان شرکت فولاد در صندوق بازنشستگی کشوری موافقت کردند.

خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 16 مهرماه) مجلس شورای اسلامی با دو فوریت طرح ادغام موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان شرکت فولاد در صندوق بازنشستگی کشوری با 76 رأی موافق، 99 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از مجموع 223 نماینده حاضر در جلسه مخالفت کردند.

همچنین با یک فوریت طرح مذکور نیز با 66 رأی موافق، 102 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 225 نماینده حاضر در جلسه مخالفت کردند.

بر این اساس مقرر شد طرح ادغام صندوق بازنشستگی شرکت فولاد در صندوق بازنشستگی کل کشور به صورت عادی بررسی شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی به عنوان پیشنهاددهنده طرح ادغام موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان شرکت فولاد در صندوق بازنشستگی کشوری گفت: هم اکنون 86 هزار بازنشسته صنایع و معادن مانند ذوب آهن و فولاد در سراسر کشور وجود دارند که در هر ماه دغدغه دریافت مستمری برایشان به وجود می آید.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در نحوه مدیریت صندوق بازنشستگی کارکنان شرکت فولاد اشکالاتی وجود داشته است، تصریح کرد: بازنشستگان این حوزه در واحدهایی فعالیت می‌کردند که همگی دولتی بوده و حق بیمه‌شان را بر این اساس پرداخت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در همه کشورهای دنیا حقوق بازنشستگان جزو حقوق ممتاز محسوب می‌شود، افزود: متأسفانه حقوق بازنشستگان مذکور در ماه گذشته تاکنون پرداخت نشده است.

حاجی دلیگانی با اشاره به جلسه برگزار شده با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در این خصوص گفت: آقای نوبخت نیز با ادغام موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان شرکت فولاد در صندوق بازنشستگی کشوری موافق بوده و استقبال کردند تا این صندوق با همه تعهداتش منتقل شود.

وی افزود: سازمان بازنشستگی کشوری نیز با این موضوع موافق بوده اما ممکن است در خصوص ادغام نظراتی داشته باشند که می‌توان آن را در کمیسیون مربوطه بررسی کرد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه صندوق مذکور هم اکنون ورودی ندارد و برای پرداخت حقوق اموالش فروخته می‌شود، سهام شرکت‌های زیرمجموعه آن به نصف قیمت کاهش یافته است که این مهم سبب تضییع حق بازنشستگان شده است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازنشسته ها، بازنشستگان، بازنشستگی