کمالی پور:

توسعه داعش هدف مغرضانه آمریکا برای تحریم سپاه پاسداران

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: احتمال قرار گرفتن نام سپاه در لیست گروه های تروریستی توسط آمریکایی ها با هدف توسعه داعش و جلوگیری از مبارزه سپاه با جریان های انحرافی است.

خانه ملت؛ یحیی کمالی‌پور در خصوص استراتژی جدید ایالات متحده در قبال جمهوری اسلامی ایران و احتمال قرار گرفتن نام سپاه در لیست گروه های تروریستی از سوی دولت آمریکا با اعمال قانون کاتسا، گفت: آمریکا دچار سردرگمی در حوزه عملکردی شده که در قالب‌های مختلف بروز می‌دهد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بر پایه اصول و استقلال خود از ارکانی برخوردار است که به حوزه داخلی کشور مربوط است. سپاه پاسداران نیرویی از بطن حاکمیت جمهوری اسلامی ایران بوده لذا آمریکا حق دخالت در امور نهاد داخلی و افزودن آن به لیست سازمان‌های تروریستی را ندارد.

وی با تاکید بر اینکه تبعیت از این اقدامات آمریکا به نفع مردم منطقه و جهان نیز نیست، افزود: سپاه پاسداران بر اساس تدبیر و قانون درون حاکمیت شکل گرفته تا به امور دفاعی و اقدامات مشاوره‌ای و همکاری به درخواست کشورهای همسایه و غیره بپردازد.

کمالی‌پور ادامه داد: مبارزه نیروهای سپاه پاسداران در قالب مستشار یا نیروی نظامی در خارج از مرزهای کشور هم برای مقابله با نیروهای داعشی است که حاکمیت دنیا را با افراطی‌گری‌ها به مخاطره انداخته‌اند، بنابراین سپاه پاسداران اقدامی خلاف قوانین انجام نداده که در لیست سازمان‌های تروریستی قرار گیرد.

عضو هیات ریسه کمیسوین قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: تصمیم آمریکا مغرضانه و ناشی از افکار آمریکایی‌ها خواهد بود زیرا آنها معتقد به رشد و توسعه داعش هستند، در حقیقت گناه جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران از منظر آمریکا مبارزه با جریان‌های انحرافی است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ قانون کاتسا چهارم مرداد 96 در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب و 11 مرداد ماه توسط ترامپ امضا شد. بر اساس این قانون دولت آمریکا موظف است ظرف 90 روز این تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کند. حال طبق برخی گمانه‌زنی‌ها ترامپ قصد دارد کل مجموعه سپاه پاسداران را هدف قرار داده و به عنوان بخشی از راهبرد جدید خود درباره ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به عنوان یک "سازمان تروریستی" معرفی کند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، تحریم، داعش، سپاه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی