کیان پور:

توسعه ریلی کشور را به نقطه اتصال شرق به غرب آسیا تبدیل می کند

عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: فعال شدن بخش ریلی می تواند ایران را به نقطه اتصال شرق آسیا به غرب آسیا و بخش هایی از اروپا تبدیل کند.

مجید کیان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص توسعه حمل و نقل ریلی کشور، اظهار داشت: ظرفیت بسیار عظیمی در بخش حمل و نقل ریلی کشور وجود دارد که نیازمند توسعه خطوط، تکمیل کُریدور های اصلی است و قطعا می‌توانیم نقش ترانزیتی و هاب شدن ایران در خاورمیانه را به عنوان نقطه واسط شرق به غرب داشته باشیم.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید با استفاده از فاینانس‌ها و سرمایه‌گذاری‌های خارجی خطوط ریلی کشور را برابر با استانداردهای روز دنیا توسعه دهیم، گفت: این توسعه می‌تواند شامل برقی کردن و اصلاح خطوط مسیر باشد تا در نهایت بتوانیم حمل‌ونقل ریلی مسافر را از 5 درصد به حدود 10 تا 15 درصد برسانیم.

نماینده مردم ازنا و درود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بهمچنین باید بتوانیم حمل و نقل ریلی بار را باید از 10 درصد به میزان 20 تا 30 دصد افزایش دهیم، اضافه کرد: حمل و نقل ترکیبی در بخش ریل می‌تواند به خوبی جواب‌گو باشد و اینکه از کشورهای دیگر بخواهند از این بخش به‌عنوان ترانزیت استفاده کنند در معرفی ایران تاثیر بسیار زیادی را دارد.

وی در خصوص پیشنهاد چیین‌ها برای احیا جاده ابریشم و توسعه حمل و نقل ریلی بین ایران و چین، اظهار داشت: این مسئله می‌تواند یک نقش اساسی در توسعه اقتصاد ایران داشته باشد و ما می‌توانیم از ظرفیت‌های موجود حمل و نقل ریلی کشور بهتر استفاده کنیم همانگونه که صنعت هوانوردی کشور از ظرفیت‌ها و کولیدورهای موجود به‌خوبی استفاده می‌کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: فعال شدن بخش ریلی می‌تواند ایران را به نقطه اتصال شرق آسیا به غرب آسیا و بخش‌هایی از اروپا تبدیل کند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش عمران، توسعه و عمران، حمل و نقل ریلی، صنعت ریلی