امینی فرد:

هیچ سرمایه گذاری نباید برخلاف آمایش سرزمینی انجام شود

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: موقعیت های خوبی در سراوان به لحاظ وجود مواد معدنی وجود دارد که با توجه به وضع نامناسب اشتغال این منطقه می تواند به اشتغالزایی در استان کمک کند.

  خانه ملت؛ محمدنعیم امینی فرد درخصوص اینکه گفته می‌شود تا پایان سال آینده سند آمایش سرزمینی تهیه می‌شود، اظهار داشت: همه دولت‌ها به دنبال تهیه سند آمایش سرزمینی بودند و باید این کار انجام شود، زیرا اکنون به دلیل جانمایی‌های سوئی که در گذشته انجام شده، بسیاری از موقعیت‌های صنعتی، کشاورزی، اقتصادی و آمایش سرزمینی هماهنگ نبوده و اکنون با مشکلاتی روبرو هستیم.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت و آشار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به نظر من واقعاً این اجازه را نداریم که برخلاف آمایش سرزمینی سرمایه‌گذاری کنیم، اگر سازمان برنامه و بودجه به طور کامل تکلیف این قضیه را روشن کند، حتماً اقدام خوبی خواهد بود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز حمایت می‌کنند.

وی افزود: استان سیستان و بلوچستان پهناورترین استان کشور است که بیشترین مرز آبی و خاکی را دارند و می توان گفت تنها استانی است که دسترسی به سواحل اقیانوسی را دارند و از این مسیر، فرصت‌های خوبی نیز ایجاد شده است.

امینی فرد متذکر شد: در توسعه سواحل مکران اگر پیوست اجتماعی آن نیز تهیه شود و مردم این منطقه از منافع توسعه سواحل مکران بهره‌مند شوند، یک موقعیت مناسب به وجود خواهد آمد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مناطقی که از ایرانشهر به پایین قرار دارند، موقعیت‌های خوبی برای کشاورزی و احداث صنایع تبدیلی دارند، همچنین در شمال استان سیستان و بلوچستان همانند جنوب و مرکز استان فرصت‌های خوبی برای گردشگری وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یک فرصت ویژه ترانزیتی در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد، گفت: اگر در کنار منطقه‌های آزاد چابهار و سیستان و بلوچستان یک منطقه اقتصادی در ایرانشهر ایجاد شود در حوزه ترانزیتی می‌توان از آن استفاده بهینه برد.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر تهیه آمایش سرزمینی گفت: موقعیت‌های خوبی در سراوان به لحاظ وجود مواد معدنی وجود دارد که با توجه به وضع نامناسب اشتغال این منطقه می‌تواند به اشتغالزایی در استان کمک کند./

برچسب ها

آمایش سرزمین، آمایش سرزمینی، اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال زنان، اشتغال مددجویان، اشتغال و به طور کلی اقتصاد کشور، اشتغالزایی، بودجه اشتغالزایی