همتی:

نشست مشترک کمیسیون بهداشت با قاضی زاده برای بررسی وضعیت حوزه سلامت

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با یادآوری اینکه تعداد تخت های بستری کشور مطابق با عدد استاندارد نیست، مشارکت بخش خصوصی را تنها راه تامین تخت های مورد نیاز بیمارستان ها دانست.

 خانه ملت؛ احمد همتی در واکنش نسبت به انتشار خبری مبنی بر اینکه کمبود 11000تخت بستری از چالش‌های مهم حوزه سلامت تهران است گفت: البته این معضل در کل کشور وجود دارد و این در حالی است که مطابق با استاندارد باید برای هر 1000 نفر 8/2 تخت وجود داشته باشد، اما این عدد در ایران تقریبا 8/1 است، و برای اینکه بتوانیم این کمبود را جبران کنیم باید بودجه قابل توجهی را به این مهم اختصاص دهیم.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موانعی که در مسیر تامین امکانات لازم برای بخش‌های درمانی وجود دارد، افزود: هم‌اکنون منابع مالی که دولت در اختیار دارد، به اندازه‌ای نیست، تا بتوان با استفاده از بودجه دولتی برای تامین امکانات بیمارستان‌ها اقدام کرد، بنابراین لازم است بخش عمده‌ای از نیازهای حوزه سلامت کشور را از طریق کمک‌های مردمی حل کنیم.

وی ادامه داد: البته در تهران تعدادی بیمارستان‌های خصوصی وجود دارد، که سعی می‌کنند با تامین امکانات، اطمینان بیماران را جلب کنند، بنابراین می‌توان با توسعه این مراکز، خدمات بخش خصوصی را در سطح گسترده‌تری ارائه داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در بیان تمهیداتی که در طرح تحول سلامت برای تامین تجهیزات مورد نیاز بیمارستان‌ها اندیشیده شده است، یادآورشد: در سال‌های اخیر با شروع اجرای طرح تحول سلامت، اقدامات خوبی در جهت افزایش تخت‌های بیمارستانی انجام شده است، اما باید این روند تداوم یابد، تا بتوانیم به عدد استاندارد 8/2 برسیم.

همتی با اشاره به موضوعاتی که در جلسه آتی اعضای کمیسیون بهداشت و درمان با وزیر بهداشت مورد بررسی قرار می‌گیرد، تاکید کرد: در این جلسه مباحثی پیرامون طرح تحول سلامت و هزینه‌هایی که تاکنون صورت گرفته و شبهاتی که در رابطه با سازمان غذا و دارو ایجاد شده، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، یادآورشد: البته قرار بود وزیر بهداشت هفته گذشته به منظور پاسخ به سوال نمایندگان، در کمیسیون بهداشت و درمان حضور پیدا کند، که این جلسه به دلیل سفر وی به پاکستان به هفته آتی موکول شد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعتبارات حوزه سلامت، حوزه سلامت، خدمات حوزه سلامت، هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، واردات غذا و دارو، کمیسیون بهداشت، کمیسیون بهداشت مجلس