صفاری نطنزی مطرح کرد:

تبلیغات و آموزش نحوه خدمات رسانی بومی به گردشگران زمینه ساز ایجاد مشاغل خرد

عضو فراکسیون میراث فرهنگی در مجلس تبلیغات، آموزش و ایجاد بستر برای رونق گردشگری به منظور ایجاد مشاغل خرد و درآمدزا را از جمله وظایف اصلی دولت برای حل مشکل اشتغال در کوتاه مدت دانست.

 خانه ملت؛ مرتضی صفاری نطنزی با اشاره به ضرورت توجه به گسترش کسب و کار خرد از طریق گردشگری، گفت: در شرایط اقتصادی و شغلی امروز کشور، مسئولان ناگزیر به تمرکز بر گسترش صنعت گردشگری به منظور ایجاد شغل و درآمدزایی هستند.

نماینده مردم نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش قابل‌ملاحظه‌ای از درآمدهای دولت صرف هزینه‌های جاری شده و بودجه‌ای برای سرمایه گذاری، تولید و ایجاد اشتغال نمی‌ماند، ادامه داد: با توجه به شرایط فعلی دولت باید با افزایش ورود گردشگر به داخل، ارز را وارد کشور کند تا چرخه تولید و سرمایه‌گذاری بچرخد.

وی با بیان اینکه هر گردشگر حدود هزار دلار ارز وارد کشور می‌کند، افزود: با این اوصاف افزایش ورود گردشگر خارجی و افزایش سفرهای داخلی، می‌تواند اقتصاد ایران را متحول کند، افزود: این تحول از ایجاد مشاغل خرد اما پایدار برای مردم از طریق گردشگری، آغاز و به مرور به تمامی کشور به ویژه بخش تولید تسری پیدا خواهد کرد.

صفاری نطنزی معتقد است رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در شهرستان‌ها و روستاهای دارای ظرفیت گردشگری بالا سریع‌تر اتفاق خواهد افتاد اما به واسط فعال شدن تولید، شهرهای دیگر نیز از این مهم بهره‌مند می‌شوند.

وی با تاکید بر تاثیرات گسترش بوم‌گردی و ایجاد اقامتگاه‌های بومی که به تنهایی توانسته‌اند برای روستاییان، عشایر و مردمان بسیاری از شهرها ایجاد درآمد و اشتغال کند، افزود: بازسازی خانه‌های قدیمی، ارائه غذاهای سنتی و خدمات پذیرایی به شیوه‌های بومی و... با وجود آنکه هزینه بسیاری برای افراد ندارد، می‌تواند برای آن‌ها ایجاد اشتغال کند لذا ضروری است دولت و مسئولان به ترویج این مهم و آموزش چگونگی استقبال از گردشگران به روستایان تلاش کند.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مجلس شورای اسلامی همچنین تبلیغات، آموزش و ایجاد بستر برای رونق گردشگری به منظور ایجاد مشاغل خرد و درآمدزا را از جمله وظایف اصلی دولت سازمان‌ها و وزارتخانه‌های متعدد آن برای حل مشکل اشتغال در کوتاه مدت دانست./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال زایی، بخش گردشگری، توریسم و صنعت گردشگری، توسعه گردشگری، صنایع دستی