سعیدی مبارکه مطرح کرد:

تداوم رشد شاخص بورس در گرو سوق نقدینگی به بازار سرمایه

ضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم سوق نقدینگی به بازار سرمایه تاکید کرد.

خانه ملت؛ زهرا سعیدی مبارکه در خصوص وضعیت رشد شاخص بورس گفت:در شرایطی که بخش تولید با مشکل کمبود نقدینگی روبرو است می توان بخشی از نقدینگی مورد نیاز بخش تولید را از طریق هدایت نقدینگی به بورس تامین کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از مسائل و مشکلات اقتصاد کشور در سال های گذشته رونق بازارهای دلالی در بخش مسکن، طلا،سکه، و ارز و بازار خودرو بوده که خوشبختانه در چهار سال اخیر ثبات نسبی در بازار فراهم شده است.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی افزود:با توجه به رکود اقتصادی در سال های اخیر بازار سرمایه نیز با رشد مناسبی روبرو نشده که با لحاظ مولفه های اقتصادی می تواند عنوان کرد عملکرد بازار بورس به کارکرد اقتصادی کشور ارتباط دارد.

سعیدی مبارکه در ادامه گفت وگوی خود با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت افزود:باید با اعمال سیاست های اقتصادی زمینه سوق نقدینگی به بازار سرمایه فراهم شود تا شرکت های تولید بورسی تقویت شوند که بطور طبیعی انجام این مهم در اشتغالزایی تاثیر گذار است.

تداوم بی اعتنایی بورس به اظهارات بدون منطق ترامپ

وی با اشاره به رشد شاخص بازار بورس در چند روز گذشته گفت:علی رغم اینکه تجربه بیانگر این است اخبار سیاسی بر عملکرد بازار سرمایه تاثیر گذار است اما روند صعودی شاخص بورس این موضوع را اثبات کرد سرمایه گذاران به اظهارات بی پایه و اساس رئیس جمهور آمریکا توجه نکردند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: شاخص بورس رشد 69 واحدی را تجربه کرد که رشد محسوسی محسوب نمی شود، بنابراین باید شرایطی در بازار سرمایه وجود داشته باشد که روند سوق نقدینگی به این بازار بیشتر شود./

برچسب ها

آشفتگی بورس، اخبار برگزیده، افت شاخص بورس، بازار بورس، بازار سرمایه، بورس، شاخص بورس، ضعف بازار سرمایه