نوروزی خبر داد:

ضرورت همکاری ستاد کل و شهرداری برای خروج پادگان ها از محدوده شهری

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: قانون انتقال پادگان ها به خارج از محدوده شهری باید به طور کامل اجرایی شود.

خانه‌ ملت؛ حسن نوروزی در خصوص لزوم اجرای قانون انتقال پادگان ها به خارج از شهرها اظهار داشت: اصولا پادگان ها به دلیل اینکه در آن ها زاغه مهمات و سلاح وجود دارد و دارای حساسیت امنیتی، سیاسی و نظامی هستند،لازم است که در خارج از شهر باشد و در همه کشورها نیز پادگان های نظامی در خارج از محدوده شهرها احداث شده اند.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قانون انتقال پادگان ها به خارج از محدوده شهری، در مجلس هشتم تصویب شده و بر این اساس، باید پادگان ها به خارج از محدوده شهرمنتقل شوند خاطرنشان کرد: با بودجه ای که شهرداری می تواند به انتقال برخی پادگان ها از تهران انجام دهد،می توان این پادگان ها را با اعلام ستاد کل نیروهای مسلح به اطراف حسن آباد، رباط کریم و پرند منتقل کرد و شهرداری نیز با کمک وزارت راه و شهرسازی به سرعت نسبت به احداث پادگان جدید اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس قانون وزارت جهاد کشاورزی باید زمین لازم را برای انتقال پادگان به خارج از شهرها اختصاص دهد،گفت: ستاد کل نیروهای مسلح نیز می تواند درخواست انتقال پادگان را اعلام کند و ما نیز در مجلس این موضوع را پیگیری می کنیم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این رابطه نمایندگان تهران آمادگی لازم را برای مذاکره با سازمان های مرتبط از جمله منابع طبیعی و شهرداری برای اختصاص زمین های رایگان جهت انتقال پادگان های پایتخت دارند.

این در حالی است که رئیس جمهور وقت در تاریخ 11 مهر 1388 قانون فروش و انتقال پادگان ها و سایر اماکن نیروهای مسلح به خارج از حریم شهرها که در مجلس شورای اسلامی تصویب و به تأیید شورای نگهبان رسیده بود را برای اجراء ابلاغ کرد. بر اساس این قانون، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و نیروهای مسلح مکلفند با درخواست ستاد کل نیروهای مسلح، دولت یا شهرداری ها (از طریق وزارت کشور) و در صورت موافقت فرماندهی کل قوا نسبت به فروش (از طریق مزایده یا توافق) و انتقال پادگان ها و سایر اماکن تحت تملک از محدوده شهرها به خارج از حریم آنها با توافق وزارت مسکن و شهرسازی یا شهرداری ها اقدام نمایند.بر این اساس، وزارت جهاد کشاورزی مکلف است در موارد جابه‌جایی موضوع این قانون، زمین مناسب موردنیاز جهت احداث پادگان یا اماکن جایگزین و حریم آنها را مطابق معیارها و مقررات نیروهای مسلح واگذار کند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اموال شهرداری ها، بودجه شهرداری، شهرداران، پادگان های مراکز نظامی