کاتب در مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه تراکنش ایران:

حمایت مجلس از توسعه کسب و کارهای نوین

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بر لزوم حمایت از بخش خصوصی در راستای توسعه کسب و کارهای نو و اینترنتی تاکید کرد.

خانه ملت؛ غلامرضا کاتب در مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه تراکنش ایران گفت: در بحث فناوری اطلاعات باید با عزم جدی توسعه کشور را مدنظر قرار داد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: مانند کشورهای توسعه یافته باید بخش خصوصی به جایگاهی برسد که دیگر دنبال دولتمردان نباشند چرا که در صورت توانمند و مستقل بودن بخش خصوصی دولت محتاج این بخش خواهد بود.

لزوم ارتقاء جایگاه ایران در زمینه فناوری اطلاعات

کاتب با اشاره به برنامه ریزی کشور برای دستیابی به رشد 8 درصدی اقتصاد گفت: براساس سند چشم انداز باید جایگاه ایران در زمینه فناوری اطلاعات بسیار ارتقاء یابد و در این راستا دولت مکلف شده که سالانه نرخ بیکاری را کاهش دهد به نحوی که در پایان برنامه ششم توسعه نرخ بیکاری 4 درصد کاهش یابد.

وی افزود: با استفاده از فناوری های نوین می توان اشتغال زایی ایجاد کرد و در عرصه جهانی رقابت کرد در این راستا مجلس حمایت های خود را از بخش خصوصی خواهد داشت.

ارائه مجوز برای ایجاد شرکت انتقال ارتباطات بین المللی در راستای حمایت از توسعه فناوری اطلاعات

کاتب ادامه داد: براساس اسناد بالادستی نظام جمهوری اسلامی دولت نباید بزرگ تر شود اما استثنائا به دولت اجازه داده شده که شرکت انتقال ارتباطات بین المللی ایجاد کند و به دلیل اینکه این موضوع خلاف با برنامه توسعه بود به دو سوم رأی نیاز داشت.

وی گفت: در بخش فناوری اطلاعات و بازارهای بین المللی برای ارائه خدمات فنی و مهندسی باید حضور موفقی در بازارهای جهانی داشته باشیم و نباید فراموش کرد در حال حاضر حضور کشور در این عرصه مطلوب نیست.

کاتب ادامه داد: وزارت ارتباطات مکلف شده علاوه بر شهرها به موضوع توسعه فناوری های اطلاعات در روستاهای بالای 20 خانوار نیز توجه کند تا مردم بتوانند حداقل در بخش های آموزش، سلامت، بانکداری و کشاورزی بتوانند خدمات الکترونیکی اخذ کنند.

دولت باید پهنای باند را تا 30 ترابایت افزایش دهد

این نماینده مردم در مجلس تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی نیز در راستای توسعه فناوری های اطلاعات 3 ماده مصوب کرده که به بحث گسترش پهنای باند اینترنتی توجه شده و دولت باید پهنای باند را تا 30 ترابایت افزایش دهد البته مخالفت هایی به دلیل مطرح بودن مسائل فضای مجازی وجود دارد اما به این معنی نیست که ما نتوانیم دغدغه های فضای مجازی را مدیریت کنیم.

مجلس از توسعه کسب و کارهای نوین حمایت می کند

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس در زمینه حمایت از توسعه کسب و کارهای نوین اقدامات لازم را انجام می دهد و براین اساس در بسیاری از مواد دیگر قانونی نیز مساعدت های لازم را داشته و مردم باید از حقوق قانونی خود اطلاع داشته باشند.

کاتب ادامه داد: از فعالان حوزه ICT انتظار دارم نگاه بر مبنای منافع ملی را بر منافع فردی در اولویت قرار دهند چرا که امروز بسیاری از شرکت های خارجی از طریق فعال شدن کسب و کارها در زمینه فناوری های اطلاعات به درآمدهای بالا دست یافته اند.

رییس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامیگفت: مردم باید با مشارکت بخش خصوصی زمینه توسعه ایران اسلامی را فراهم کنند و در این راستا از موضوع تبادل تجربیات استفاده کنند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: برای توسعه فناوری های نوین باید به استفاده از ظرفیت های جوان و نخبه دانشگاهی توجه شود چرا که دانشگاه می تواند در این بخش تحول ایجاد کند البته استفاده از جوانان در بخش مدیریتی نیز می تواند راهگشا باشد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارتباطات، انتقال و توسعه فناوری، انجام کسب و کار، بازار کسب و کار، رونق کسب و کار، فضای کسب و کار