حسینی نشست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس را تشریح کرد:

تدوین طرحی برای حل مشکلات صندوق های بازنشستگی با همکاری مرکز پژوهش ها

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که مرکز پژوهش ها با همکاری صندوق های بازنشستگی کشور طرحی برای برون رفت از مشکلات صندوق ها تهیه خواهند کرد.

 خانه ملت؛ محمد حسینی با اشاره به نشست امروز (سه شنبه 2 آبان ماه) کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: وضعیت منابع و مصارف و مطالبات صندوقهای بازنشستگی کشوری و تأمین اجتماعی از دولت در دستور کار کمیسیون قرار گرفته بود.

نماینده مردم تفرش در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به شرایطی که صندوق های بازنشستگی دارند کمیسیون برنامه این موضوع را در اولویت کاری خود قرار داده است به همین جهت پیش از این دو نشست برای بررسی وضعیت صندوق های بازنشستگی برگزاری کرده ایم.

وی گفت: در جلسه امروز به دنبال بررسی های گذشته، راه کارهای بیرون رفت از مشکلات موجود مطرح شد ساختار صندوق بازنشستگی متفاوت از سازمان تامین اجتماعی است بنابراین با توجه به شرایطی که صندوق ها دارد منابع و پرداخت حقوق بازنشستگان و سرمایه گذاری مورد بررسی قرار گرفت.

این نماینده مجلس با اشاره به برخی مشکلات در صندوق های بازنشستگی کشور، اظهار داشت: به علت هر گونه ضعف مدیریتی عدم پرداخت به موقع مطالبات توسط دولت، افزایش سن امید به زندگی و استفاده از حقوق و مزایای بازنشستگی توسط مردم کشور، منابع با هزینه ها در صندوق بازنشستگی همخوانی ندارد نیاز است که چند کار انجام شود.

حسینی بیان داشت: پیشنهاد شد که اگر تا سن بازنشستگی در کشور افزایش یابد، درصد وصولی و حق بازنشستگی بالا برود، از آن طرف نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی را از میانگین 2سال به 5 سال تغییر دهیم و مزایای مستمری که طبق قانون به حقوق بازنشستگی در این چند سال اضافه شده را معقول کرده تا رابط مشکلات در آینده کمتر شود.

وی عنوان کرد: در نهایت مقرر شد همکاران مرکز پژوهش ها و تعدادی از نمایندگان صندوق بازنشستگی طرحی آماده کنند تا بتوانیم اقدام موثری برای رفع نگرانی در صندوق ها صورت گیرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اما وضعیت سازمان تامین اجتماعی متفاوت است چرا که بخش خصوصی کارفرما است و از آنجایی که دولت رقم بالایی به سازمان بدهکار است اگر طبق قانون سالی 10 درصد بدهی ها پرداخت شود مشکلات در این حوزه برطرف می شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازنشستگی، حقوق بازنشستگی، عملکرد صندوق بازنشستگی کشوری، قانون صندوق بازنشستگی