پورابراهیمی خبر داد:

به زودی پیش نویس قانون نظام جامع اقتصاد گردشگری آماده می شود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم توسعه گردشگری در کشور تأکید کرد و گفت: به زودی پیش نویس قانون نظام جامع اقتصاد گردشگری با همکاری سازمان میراث فرهنگی آماده می شود.

 خانه ملت؛ محمدرضا پور ابراهیمی در خصوص نشست مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلسی شورای اسلامی با رئیس و مسئولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: برای توسعه گردشگری باید کارهای اساسی در کشور انجام داد و در این راستا نشست مشترکی بین اعضای کمیسیون و مسئولان سازمان میراث فرهنگی برگزار شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برخی محدودیت‌ها در حوزه گردشگری کشور وجود دارد که به مولفه‌های اقتصادی مرتبط می‌شود و اگر در این زمینه ساماندهی انجام شود بخشی از مشکلات برای توسعه گردشگری رفع می‌شود.

پورابراهیمی تصریح کرد: رفع قوانین زائد و ایجاد مشوق‌های جدید در حوزه اقتصاد گردشگری می‌تواند کمک قابل توجهی به توسعه اقتصاد در این بخش کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس افزود: با توجه به‌ آمادگی مسئولان سازمان میراث فرهنگی نشست‌های مشترک بین کمیسیون و این سازمان برگزار می‌شود تا پیش‌نویس قانون نظام جامع اقتصاد گردشگری در قالب یک طرح آماده شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: باید زیرساخت‌های قانونی نیز برای توسعه گردشگری انجام شود.

لازم به ذکر است در این نشست اعضای کمیسیون اقتصادی دغدغه‌های خود را برای رفع مشکلات صنعت گردشگری و صنایع دستی بیان کردند و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز گزارشی درباره برنامه‌های کاری خود به نمایندگان مجلس ارائه کرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش گردشگری، بودجه گردشگری، توریسم و صنعت گردشگری، توسعه گردشگری، حوزه گردشگری، کمیسیون اقتصادی