جاسمی:

طرح تحریم سامانه موشکی ایران ناقص صریح توافق نامه هسته ای

ارتقای سامانه های دفاعی و موشکی خواسته رهبری و ملت شریف ایران است و تصویب طرح تحریم ظالمانه کنگره علیه ملت ایران خللی در این خواسته ایجاد نمی کند.

 خانه‌ملت؛ سیدقاسم جاسمی در خصوص تصویب طرح تحریم علیه برنامه موشکی ایران توسط مجلس نمایندگان آمریگا گفت: این امر بسیار بدیهی است زیرا از ترامپ و کنگره جز این انتظار نمی‌رفت، تصویب چنین طرح هایی دشمنی سران آمریکایی با ملت ایران را بیش از پیش برای همه نمایان می سازد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در واکنش به تصویب چنین طرح هایی در کنگره افزود: ایران از زمان دفاع مقدس بدنبال توانمند سازی و ارتقای سامانه های دفاعی و موشکی است و بر خود واجب می داند که برای جلوگیری از تهدیدات دشمن همواره بدنبال پیشرفت در این زمینه باشد و این مسئله به هیچ وجه قابل مذاکره نیست.

وی افزود: تصویب این طرح در مجلس نمایندگان آمریکا با هدف عقب راندن ایران از مواضع انقلابی و همچنین بر هم زدن توازن قدرت در منطقه خاورمیانه و قدرت بخشیدن به رژیم اشغالگر صهیونیستی است و با این کار قصد تغییرات در برجام و گرفتن امتیازات بیشتر را دارد.

این نماینده مجلس در دوره دهم با توجه به نقض صریح توافق هسته ای با تصویب این طرح خاطر نشان کرد: به طور قطع ایران به این مسئله واکنش نشان خواهد داد و این واکنش بسیار محکم و قاطع خواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این مسئله حرف اول و آخر را رهبری و ملت شریف ایران می زنند و خواسته آنها پیشرفت و ارتقای سامانه های دفاعی و موشکی است و از دولت محترم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار می رود راهکارهای مناسبی در پاسخ به این طرح ظالمانه داشته باشند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بنیه دفاعی، بودجه دفاعی کشور، توافق جامع هسته ای، توافق هسته ای، تکنولوژی موشکی، قدرت موشکی، موشک