قره خانی خبر داد:

اعزام تیمی از کمیسیون انرژی برای بررسی علل حادثه پالایشگاه تهران

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، از اعزام تیمی از کمیسیون انرژی برای بررسی میدانی علل حادثه پالایشگاه تهران خبر داد.

خانه ملت؛ اسدالله قره خانی با اشاره به وقوع حریق در پالایشگاه تهران، گفت: کمیسیون انرژی روز دوشنبه از مسئولان پالایشگاه و مدیرعامل شرکت پالایش و پخش دعوت می‌کند تا در کمیسیون حضور یابند و علل حادثه مورد بررسی قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کمیسیون متبوعش هیئتی را برای بررسی و بازدید میدانی از پالایشگاه تعیین و به منطقه اعزام می کند، افزود: این هیئت در بررسی میدانی کم و کیفیت حادثه را مورد بررسی قرار می دهد تا بتوانند علل وقوع حادثه را تشریح کنند و به اعضای کمیسیون گزارش دهند.

آیا تعمیرات تحت نظارت یک فرد متخصص صورت گرفته است یا خیر

قره خانی با اشاره به بررسی های اولیه درباره علل وقوع حادثه ادامه داد: متاسفانه روز گذشته در هنگام تعمیر بخشی از سیستم پالایشگاه نشتی گاز رخ می دهد و به دلیل اینکه مواد اشتعال زا بوده بلافاصله حریق ایجاد می‌شود، که بر اساس این حریق تاکنون ۶ نفر از تکنسین‌ها و متخصصین پالایشگاه جان خود را از دست داده اند، که این حادثه سبب شکل گیری سوالاتی در این زمینه شده که مسئولان امر باید به آن پاسخ دهند.

وی یادآور شد: با حضور مسئولان امر سوالاتی همانند اینکه آیا افرادی که تعمیرات را انجام می‌دادند از بخش خصوصی بودند یا از مجموعه پالایشگاه و آیا مهارت لازم را برای تعمیر داشتند و آموزش‌های لازم در این زمینه را دیده بودند یا خیر و این موضوع که تحت نظارت یک فرد متخصص و متبحر اقدامات تعمیراتی صورت گرفته بررسی می شود.

باید مشخص شود که دستگاه و تجهیزات پالایشگاه ضدحریق بوده است یا خیر

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی، افزود:باید مشخص شود که دستگاه و تجهیزات پالایشگاه ضدحریق بوده است یا خیر و اگر احتمال نشتی وجود داشته آیا سیستم های اطفای حریق همزمان در آن مکان وجود داشته یا خیر و اگر وجود داشته چرا سریع عمل نکرده است و اینکه آیا مواد ضد حریق متناسب با نوع آتش بوده یا خیر و آیا از استانداردهای لازم برخوردار بوده است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در جلسه روز دوشنبه با مسئولان پالایشگاه این سوالات و موضوعات بررسی می‌شود و مدیرعامل پالایش و پخش و مسئولان گزارشی از حادثه به اعضای کمیسیون ارائه می دهند./

برچسب ها

آتش سوزی، اخبار برگزیده، پالایشگاه، پالایشگاه ها