حسنوند خبر داد:

دوشنبه؛ نشست اضطراری کمیسیون انرژی با زنگنه برای بررسی حادثه پالایشگاه تهران

رییس کمیسیون انرژی مجلس، از نشست اضطراری روز دوشنبه کمیسیون متبوعش با وزیر نفت برای بررسی حادثه پالایشگاه تهران خبر داد.

 خانه ملت؛ فریدون حسنوند با اشاره به وقوع حریق در پالایشگاه تهران و جان باختن ۶ نفر از تکنسین ها و مهندسان این پالایشگاه در این حادثه، گفت: حدود دو ماه پیش اعضای کمیسیون انرژی از پالایشگاه نفت بازدید کردتد و در جریان فعالیت های ان پالایشگاه قرار گرفتند، که با وقوع این حادثه در هفته جاری یک گروه تخصصی به پالایشگاه اعزام می شود، تا جوانب و ابعاد مختلف حادثه مورد بررسی قرار گیرد و مشخص شود چه عواملی منجر به بروز این حادثه و اتفاق ناگوار شده است.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، افزود: سعی کمیسیون انرژی بر این است که با جمع آوری اطلاعات و مدارک مورد نیاز هرگونه عامل در ارتباط با این حادثه همانند احتمال سهل انگاری و یا موارد دیگر را مورد بررسی قرار داده و با دعوت از مسئولان وزارت نفت، شرکت پالایش و پخش و پالایشگاه تهران موضوع در کمیسیون مورد بحث قرار گیرد و جمع بندی شود.

گزارش حادثه با نظر هیئت رئیسه در صحن علنی قرائت می شود

حسنوند با اشاره به اینکه در این گزارش عواملی که می توانست از وقوع حادثه پیشگیری و حتی وقوع آن پیش‌بینی کند، مورد بررسی قرار می گیرد، ادامه داد: اگر قصور و تقصیری در وقوع این حادثه صورت‌ گرفته بررسی می شود و اقدامات لازم در خصوص این قصورها انجام می شود، اما اگر حادثه دلایل فنی و کارشناسی داشته باشد، باید در برنامه‌های آتی پالایشگاه مد نظر قرار بگیرد که این نتایج برای پیشگیری از حوادث مشابه در آینده اعلام می شود.

وی یادآور شد:نتایج این بررسی میدانی و جلسات بررسی حادثه پالایشگاه تهران در کمیسیون به صورت یک گزارش به دکتر لاریجانی و هیئت رئیسه مجلس تقدیم می‌شود.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کمیسیون متبوعش روز دوشنبه در جلسه اضطراری با وزیر نفت ابعاد حادثه را مورد بررسی قرار می‌دهد، تصریح کرد: گزارش بررسی ها به مجلس ارائه می‌شود و با نظر هیئت رئیسه در صحن علنی قرائت می شود و اگر قصوری صورت گرفته از مسیر مراجع ذیربط و قانونی پیگیری می شود./

برچسب ها

آتش سوزی، اخبار برگزیده، پالایشگاه، پالایشگاه ها