قربانی:

دستیابی به جامعه توسعه یافته با ترویج فرهنگ مطالعه محقق می شود

نماینده پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر نهادینه سازی مطالعه و کتاب خوانی در بین مردم گفت: برای دستیابی به جامعه توسعه یافته باید فرهنگ کتاب خوانی را ترویج داد.

خانه ملت؛ علی قربانی اظهار کرد: آموزش‌وپرورش و مراکز آموزش عالی مهم‌ترین مخاطبان کتاب هستند که باید جامعه هدف خود را به سمت مطالعه سوق دهند.

نماینده بجنورد در مجلس شورای اسلامی، گفت: توجه بیش‌ازپیش عامه مردم و نیز دانش آموزان و دانشجویان به کتاب و کتاب‌خوانی شاخصه‌های فرهنگی را ارتقاء می‌بخشد.

وی با اشاره به برگزاری دهمین نمایشگاه کتاب خراسان شمالی، محل برگزاری این نمایشگاه را به لحاظ دسترسی آسان مردم و نیز فضای وسیع، بسیار مناسب ارزیابی و ابراز امیدواری کرد: طی روزهای آینده که تا پایان نمایشگاه باقی است استقبال مردم افزایش یابد.

وی تصریح کرد: حضور ناشران مختلف از سراسر کشور و پایتخت از دیگر نقاط قوت این نمایشگاه است که در جذب مخاطب تأثیرات خوبی را برجای می‌گذارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به اقدامات دولت در جهت ایجاد زیرساخت‌هایی به‌منظور توجه به فرهنگ، اظهار کرد: در مجلس نیز قوانین حمایتی به‌منظور توسعه نشر و ترویج کتاب‌خوانی به تصویب خواهد رسید.

قربانی گفت: برای دستیابی به جامعه‌ای توسعه‌یافته و علم محور، باید زندگی مردم با کتاب عجین شده و مردم را بافرهنگ کتاب‌خوانی آشنا کرد.

به گزارش مهر، نماینده پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی، ضمن قدردانی از برنامه‌ریزان و مجریان برگزاری نمایشگاه کتاب خراسان شمالی، عنوان کرد: نام‌گذاری استان با عنوان گنجینه معرفت‌ها و فرهنگ‌ها گویای رابطه خوب مردم آن با کتاب از دیرباز تاکنون است./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، انتشار کتاب، برگزاری کارگاه های مطالعاتی، توسعه فرهنگ کتابخوانی، فرهنگ کتابخوانی، کتابخوانی