پزشکیان در بانک مرکزی:

نیاز امروز جوانان داشتن شغل مناسب برای تشکیل خانواده است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در ساختمان بانک مرکزی جمهوری اسلامی در مراسم اتمام طرح ضربتی اعطای وام ازدواج شرکت کرد.

خانه ملت؛ مسعود پزشکیان عصر امروز با حضور در بانک مرکزی و دیدار با رئیس کل مهم ترین نهاد پولی و مالی کشور در مراسمی که با عنوان "فرجام شیرین" به مناسبت اجرای موفق طرح ضربتی اعطای وام ازدواج در سالن اجتماعات بانک مرکزی برگزارشد، حضور پیدا کرد.

در این مراسم همچنین ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی، مسعودسلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، شهیندخت مولاوردی دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی و تعدادی از نمایندگان مجلس حضور داشتند.

پزشکیان در حاشیه این مراسم با تاکید بر تلاش بانک ها برای سوق دادن منابع مالی خود به سمت ایجاد اشتغال و حمایت از تولید داخل تصریح کرد: نیاز جوانانی که امروز در آستانه ازدواج قرار گرفته اند، داشتن شغل مناسب است تا بتوانند با درآمد حاصل از آن اولین گام زندگی خود را برای تشکیل خانواده محکم بردارند.

همچنین وزیر ورزش و جوانان نیز در این مراسم ضمن تقدیر از اجرای موفق طرح ضربتی وام ازدواج، آن را حاصل برنامه ریزی بانک مرکزی در راستای پشتیبانی از ازدواج جوانان عنوان کرد.

مسعود سلطانی فر افزود: شبکه بانکی کشور با اجرای این طرح، شرایط تشکیل خانواده را برای بسیاری از زوج های جوان کشور فراهم کردند.

تسهیلات ازدواج به 10 هزار میلیارد می رسد

وی با اشاره به رشد بیش از سه برابری مبلغ تسهیلات ازدواج طی دوران خدمت دولت تدبیر و امید عنوان کرد: در سال ۱۳۹۲ جمعا ۲۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج به جوانان پرداخت شد که این مبلغ در سال ۱۳۹۵ به ۹۸۰۰ میلیارد رسیده است و با همت بانک مرکزی و شبکه بانکی در سال جاری به بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید که این امر به معنای حمایت بیشتر از جوانان کشور در ابتدای مسیر زندگی است.

وزیر ورزش و جوانان در پایان با اشاره به فعالیت های این وزارتخانه در زمینه راه اندازی دفاتر مشاوره ازدواج در سراسر کشور خاطر نشان کرد: امروز بیش از ۲۵۰ مرکز مشاوره برای جوانان در زمینه ازدواج راه اندازی شده است و امیدواریم با کمک این نهادها و همکاری مجلس شورای اسلامی و همچنین همیاری شبکه بانکی در تسهیل و تسریع شرایط جوانان برای دستیابی به تسهیلات ازدواج بتوانیم بنیان های محکمی برای زندگی آنان فراهم و شرایط ازدواج آسان برای تمام جوانان را مهیا کنیم.

گفتنی است؛ بانک مرکزی به منظور کاهش صف دریافت کنندگان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج با همکاری شبکه بانکی، طرح ضربتی اعطای وام ازدواج را از ابتدای مردادماه سال جاری کلید زد که با اجرای این طرح و اعطای بیش از ۵۲۰ هزار فقره وام، تعداد افراد در صف به حداقل ممکن کاهش یافت./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال جوانان، اشتغال زایی، اشتغال و به طور کلی اقتصاد کشور