کعبی:

قاچاق کالا مهمترین مشکل درزمینه تولید و اشتغال داخلی است

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:مناطق آزاد با توجه به برخورداری شان از معافیت های مالیاتی و گمرکی می توانند در زمینه ترغیب سرمایه گذار خصوصی، ایجاد انگیزه ها و اعطای امتیازات خاص بخش خصوصی نقش موثری داشته باشند.

خانه ملت؛ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: قاچاق کالا، مهمترین مشکل در بحث تولید و اشتغال داخلی به شمار می رود.

عامر کعبی اظهار کرد: متاسفانه در سال گذشته بیش از ۲۳ میلیارد دلار قاچاق کالا داشتیم که این مسئله بر روی تولید ملی و مصرف کالاهای داخلی اثر منفی می گذارد.

وی افزود: هر قدر اقبال مردم به استفاده از کالاهای داخلی کمتر باشد،صنعت ما را نیز تحت تاثیر خود قرار می دهد و اگر چنین شود به طور حتم صنعت بخش زیادی از کارکنان خود را از دست می دهد.

کعبی از مبارزه با قاچاق کالا به عنوان یکی از اقدامات جدی در سال جاری و در این حیطه خواند و تصریح کرد: با این اقدامی که به طور گسترده در کل کشور در حال انجام است، ضمن آنکه یک چرخش مالی زیادی در حوزه صنعت ایجاد می شود، می توان مصرف را نیز به سمت تولیدات داخلی که مشابه آن را در کشور داریم، سوق دهیم.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: به طور حتم در بخش خصوصی حرکت دولت به سمت تشویق و ترغیب آنان جهت کار و سرمایه گذاری است و لذا مناطق آزاد با توجه به برخورداری شان از معافیت های مالیاتی و گمرکی می تواند در زمینه ترغیب سرمایه گذار خصوصی، ایجاد انگیزه ها و اعطای امتیازات خاص بخش خصوصی نقش موثری داشته باشند، خواست ما این است که مناطق آزاد در این راستا حرکت کنند، زیرا این یکی از اهداف مشخص شده برای آنهاست.

وی با اشاره به بحث و تبادل نظر در خصوص پایش کالاها در جلسه ای با حضور وزیرای صنعت، معدن، تجارت و اقتصاد افزود: مقرر شد تا از واردات آن دسته از کالاهایی که در کشور تولید می شود، جلوگیری شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: در زمان حاضر کار شناسایی کالاهای تولید داخل در حال انجام است تا وزارت صنعت معدن و تجارت در فهرست قابل ارائه خود در سال جاری آنها را لحاظ کند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال زایی، افزایش تولید، سازمان مبارزه با قاچاق کالا، قانون مبارزه با قاچاق کالا، قاچاق کالا