خجسته در تحلیل آخرین تحولات خاورمیانه مطرح کرد:

لزوم هوشیاری جهان اسلام در برابر تحرکات صهیونیست ها

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس آخرین تحولات جهان اسلام را آغاز تهاجم سیاسی جبهه عربی عبری به محور مقاومت دانست.

 خانه‌ملت؛ امیر خجسته در تحلیل آخرین تحولات جهان اسلام،گفت: ادعای ارتباط ایران و طالبان، اظهارات حریری بعد از استعفا از نخست وزیری لبنان و سخنان مقامات برخی کشورهای عربی علیه جمهوری اسلامی آغاز جبهه جدید علیه مقاومت به رهبری رژیم صهیونیستی و صعودی‌ها است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در چند روز اخیر شاهد سلسله اتفاقات و اقدامات علیه جمهوری اسلامی ایران بودیم که به نظر می‌رسد این سلسله اقدامات با یک نقشه هماهنگ از طرف جبهه متحد و تروریستی صهیونیست‌ها و سعودی‌ها در حال وقوع است. عمده دلیل این اتفاقات نیز وحشت این جبهه تروریستی از موفقیت‌های چشمگیر جمهوری اسلامی ایران و مقاومت است.

وی افزود: برای همه جهانیان موضوع حمایت رژیم صعودی از القاعده مسجل است لذا سازمان سیا با ارائه اسناد ساختگی به دنبال تطهیر چهره سعودی‌ها و ایراد اتهام همکاری با این سازمان تروریستی با جمهوری اسلامی است، این اتهامات در حالی وارد شده که جمهوری اسلامی ایران در چند سال اخیر همواره در حال درگیری و مبارزه با اشرار و تروریست‌های مد نظر آمریکایی‌ها و مورد حمایت سعودی‌ها در شرق کشور بوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، استعفا نخست وزیر لبنان و اظهارات وی را حرکتی در استمرار این مسیر هماهنگ علیه جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد و تصریح کرد: استعفای نخست وزیر لبنان آقای حریری به اندازه‌ای غیر منتظره بود که حتی نشانه‌های دستپاچگی ایشان در نطق تلویزونی کاملا مشهود بود. این اقدام بدون شک با فشار سعودی‌ها انجام گرفته و دلیل این حرف نیز اعلام استعفای حریری از عربستان سعودی است که این اتفاقی نادر در تاریخ سیاسی جهان است.

وی ادامه داد: حریری در حالی دلیل استعفای خود را دخالت ایران و حزب الله در روند داخلی لبنان اعلام کرده که همواره جمهوری اسلامی ایران به دنبال عزت و لبنانی متحد در برابر اصلی ترین دشمن اسلام، رژیم صهیونیستی است، حزب الله نیز با مقاومت در جبهه‌های مختلف از جمله جبهه نبرد با رژیم صهیونیستی و جبهه مبارزه با گروه‌های تروریستی تکفیری همواره در راستای دفاع از منافع ملت لبنان و مسلمین قدم برداشته است؛ در چند روز گذشته و در جریان برگزاری اجلاس علمای مقاومت نیز مواضع جبهه مقاومت کاملا روشن گردید.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فلسطین در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز نگرانی از احتمال آغاز فتنه‌ای جدید در منطقه، برنده اصلی این اتفاقات را رژیم صهیونیستی تلقی کرد و گفت: برنده اصلی این نابسامانی‌های سیاسی رژیم صهیونیستی است که به دنبال جبران شکست‌های خود در برابر مقاومت است. البته با توجه به تحرکات اخیر و اظهارات مقامات این رژیم، صهیونیست‌ها آماده راه اندازی فتنه‌ای جدید در منطقه هستند که جهان اسلام باید نسبت به این موضوع هوشیارانه‌تر عمل نماید.

به گزارش خانه‌ملت؛ سعد الحریری نخست وزیر لبنان در حالی استعفا داده است که ملت‌ها و دولت‌های عراق و سوریه در حال فتح آخرین سنگرها از چنگال تروریست‌های مسلح هستند و لبنان نیز در یک سال گذشته با تشکیل دولت و ثبات یافتن نهادهای سیاسی قدم به آرامش گذاشته بود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، تحولات خاورمیانه، تروریست ها، جهان اسلام، رژیم صهونیستی، رژیم صهیونیستی، فلسطین