نوروزی:

شکست داعش در سوریه و عراق سبب نگرانی ریاض

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: هدف عربستان از استعفای سعد حریری ایجاد پوشش برای پنهان کردن واقعیات منطقه است .

 خانه ملت؛ حسن نوروزی در خصوص استعفای سعد حریری در خاک عربستان، اظهار داشت: به واسطه این استعفا ناآرامی در لبنان به وجود نخواهد آمد بلکه این موضوع پوششی برای اتفاقاتی است که در عربستان سعودی رخ داده است.

سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: عربستان برای انحراف افکار عمومی و مردم خاورمیانه در جهت استعفای سعد حریری تلاش کرده و به دنبال آن است که شکست های پی در پی داعش در عراق و سوریه را پنهان کند.

وی با بیان اینکه این سناریو برای سعد حریری نوشته شده زیرا نخست وزیر مستعفی لبنان متوجه سیاست‍‌های صهیونیست و وهابیت نیست، افزود: هدف عربستان از این برنامه‌ریزی حتی به مسائل داخلی لبنان نیز ارتباطی ندارد، بلکه صرفا هدف عربستان ایجاد پوشش جهت پنهان کردن واقعیات است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شکست صهیونیست‌ها، وهابیت و داعشی‌ها در سوریه و عراق است سبب نگرانی عربستان شده است، گفت: تمرکز افکار عمومی بر شکست داعش ، عربستان را نگران میکند و با استعفای سعد حریری تمرکز از روی شکست های داعش برداشته می‌شود./


 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بحران سوریه، حل بحران سوریه، داعش، سوری، سوریه، نشست تحلیلی بر روند شکل گیری داعش و پیامدهای منطقه ای آن