فرهنگی:

پیمان های پولی با کشورهای همسایه اثرگذاری ارزهای غربی را کاهش می دهد

عضو هیئت رئیسه مجلس،گفت: با توافقی که با ترکیه صورت گرفته کم رنگ کردن نقش ارزهای غربی از جمله دلار در مبادلات آغاز شده و امیدواریم در مراحل بعدی موفق شویم با سایر کشورهای همسایه مانند آذربایجان در این راستا توافقاتی را داشته باشیم.

 خانه ملت؛ محمدحسین فرهنگی در خصوص حذف دلار در مبادلات بین‌المللی ایران با سایر کشورها، اظهارداشت: موضوع برجام از آغاز با تهدید بدعهدی آمریکایی‌ها مواجه بود و حتی در زمان رئیس جمهور سابق برخی از تحریم‌های جدید تمدید و اعمال شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در آن مقطع زمانی با اجماعی که آنها موفق شده‌ بودند علیه ایران ایجاد کنند مواجه بودیم، گفت: جریان اتفاقات اخیر عملا آن اجماع را برای حداقل مدتی طولانی منتفی کرد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از آغاز، این وضعیت قابل پیش‌بینی بود و در آن مقطع به برخی از دوستان چه در دولت و چه خارج از دولت گفته می‌شد که خیلی خوشحالی نکنید و این اتفاق را بزرگ نکنید زیرا در این حادثه در کنار آنچه که از دست می‌دهیم بزرگ نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از راه‌کارهای مهم در پیش ‌روی ما برای کاهش اثرگذاری تحریم‌ها کم‌رنگ کردن نقش ارزهای غربی از جمله دلار است، اضافه کرد: با توافقی که با ترکیه صورت گرفته این کار آغاز شده است و امیدواریم در مراحل بعدی موفق شویم با کشورهای مانند روسیه و سایر کشورهای همسایه مانند آذربایجان در این راستا توافقاتی را داشته باشیم و نقش ارزهای غربی مخصوصا دلار را بی اثر کنیم./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارز، ارز مبادله ای، ارز و پول