اکبری مطرح کرد:

نقش قابل توجه موتورسیکلت های کاربراتوری در آلایندگی هوای کلانشهرها

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با یادآوری نقش قابل توجه موتورسیکلت های کاربراتوری در آلایندگی هوای کلانشهرها بر لزوم پیگیری سریع تر این موضوع از سوی محیط زیست تاکید کرد.

 خانه ملت؛ علی اکبری با تاکید بر لزوم جایگزینی هر چه سریع تر موتورسیکلت های برقی با کاربراتوری و بنزینی، گفت: وزارت صنعت و معدن باید هر چه سریع تر این زمینه را فراهم کند و همچنین سازمان حفاظت محیط زیست وظیفه نظارتی خود را انجام دهد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه موتورسیکلت های برقی و کاربراتوری نقش قابل توجهی در آلایندگی هوای کلانشهرها دارند، گفت: روند جایگزینی موتورسیکلت‌های برقی باید از سوی سازمان حفاظت محیط زیست پیگیری شود تا این مهم هر چه سریع تر تحقق یابد.

وی با بیان اینکه بستر منع تردد موتورسیکلت های کاربراتوری باید فراهم شود، تصریح کرد: تولید موتورسیکلت های کاربراتوری در کشور باید ممنوع و زمینه منع تردد آنها نیز باید فراهم شود زیرا این وسیله نقلیه آلاینده و ناایمن بوده و علاوه بر به خطر انداختن جان راکب سلامت و جان شهروندان را نیز به صورت مستقیم و غیرمستقیم از طریق بروز تصادفات جرحی، فوتی و همچنین آسیب های ناشی از آلایندگی هوا با خطر رو به رو می کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم با یادآوری اینکه در قانون هوای پاک الزامات و تکالیفی برای تردد و خرید و فروش وسایل نقلیه موتوری فرسوده و آلاینده تعیین شده است، گفت : دولت می تواند تسهیلات ارزان قیمتی را به مالکان موتورسیکلت های کاربراتوری اختصاص دهد تا به سمت استفاده از موتورهای برقی سوق پیدا کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه معاینه فنی موتورسیکلت ها باید در دستور کار قرار گیرد، گفت: معاینه فنی کارآمد، نقش مهمی در کاهش آلایندگی هوا، تصادفات و ترافیک کلانشهرها دارد./

برچسب ها

آلاینده ها، آلایندگی، آلایندگی بنزین ها، آلایندگی هوا، اخبار برگزیده، موتورسیکلت برقی، موتورسیکلت ها