بت کلیا مطرح کرد:

نگاه ویژه به عمران روستایی کلید رفع بحران مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس،گفت:دولت طبق برنامه ششم مکلف به بازسازی و نوسازی سالانه نزدیک به ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در کشور است.

 خانه ملت؛ یوناتن بت کلیا با تاکید بر ضرورت ساماندهی بازار مسکن، گفت: شرایط فعلی بازار مسکن و نابسامانی حاکم بر آن ایجاب می کند که هر چه سریع تر قوانین وضع شده در این حوزه عملیاتی شود تا شاهد تحولاتی در این بخش باشیم.

نماینده مردم مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تامین مسکن روستایی و همچنین کمک به نوسازی بافت های فرسوده در مناطق کمتر برخوردار می تواند از انباشت تقاضا در شهرهای پرجمعیت بکاهد، افزود: حمایت بانک ها و ارائه تسهیلات ارزان در راستای نوسازی واحدهای تخریب شده ی روستایی می تواند گام مهمی در مسیر ساماندهی بازار مسکن تلقی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه مجلس طبق قانون برنامه ششم توسعه دولت را مکلف به تامین مسکن روستایی کرده است، ادامه داد: عمل به قانون از سوی دولت و پیگیری نحوه اجرای آن از سوی مجلس می تواند نابسامانی بازار مسکن را کاهش داده و با کنترل تقاضا مانع جهش یک باره نرخ ها شود.

دبیر کل اتحادیه جهانی آشوریان با بیان اینکه ارائه تسهیلات ارزان قیمت برای نوسازی واحدهای روستایی می تواند بازگشت به روستاها را تسریع کند، گفت: هر عاملی که به مهاجرت معکوس دامن بزند اقدامی مطلوب بوده و می تواند در اقتصاد ملی نیز مثمر ثمر باشد.

ورود بخش خصوصی توسعه روستاها را تسریع می کند

بت کلیا با تاکید بر اینکه باید شرایط حضور بخش خصوصی برای کمک به توسعه روستاها فراهم شود، افزود: با ورود بخش خصوصی در این حوزه به تدریج اشتغال زایی در روستاها نیز تضمین شده و شرایط بازگشت مردم فراهم می شود که در این شرایط اقتصاد کشور به شرایط آرمانی خود نزدیک می شود.

وی با بیان اینکه مجلس به ویژه کمیسیون عمران پیگیر چگونگی و میزان اجرای قانون برنامه ششم توسعه در حوزه توسعه روستاها و همچنین نوسازی بافت های فرسوده روستایی است، تصریح کرد: به طور حتم در جلسات هفته آتی مجلس پیگیر قانون مصوب مجلس در خصوص تکلیف دولت مبنی بر بازسازی و نوسازی سالانه نزدیک به 200 هزار واحد مسکن روستایی در کشور هستیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: نگاه به مسکن روستایی و توسعه آن سنگ بنای بهبود وضعیت نابسامان اقتصاد مسکن در کشور است، از این رو اهمیت آن بسیار زیاد است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار مسکن، برنامه ششم، برنامه ششم توسعه، خروج بازار مسکن از رکود، قیمت مسکن