بنایی تاکید کرد:

ارائه وام های روستایی با قبول تضامین افراد بومی

عضو کمیسیون عمران مجلس،گفت: از تکلیف به جای مانده دولت در خصوص نوسازی واحدهای روستایی در سال گذشته ۸۵ هزار واحد باقی مانده که با تعهد سال جاری بنیاد مسکن باید ۳۲۰ هزار واحد را بازسازی کند.

 خانه ملت؛ حمید بنایی با اشاره به اظهارات مسئولان دولتی در خصوص ارائه تسهیلات برای نوسازی مسکن روستایی، گفت: دولت در این رابطه طبق قانون برنامه ششم توسعه مکلف بوده و باید سالانه در حدود 200 هزار واحد مسکن روستایی را در کشور مورد بازسازی و نوسازی قرار دهد.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه باید نحوه پرداخت تسهیلات و رقم آن مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد،افزود: سازوکار نوسازی واحدهای روستایی باید شفاف شود، تا به این ترتیب رغبت برای مهاجرت معکوس افزایش یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه باید با مدیریت تقاضا بازار مسکن از آشفتگی فعلی برهانیم، ادامه داد: در صورتی که حجمی از تقاضاها در بازار مسکن به سمت روستاها با نوسازی واحدهای فرسوده هدایت شوند به طور حتم نرخ ها دستخوش تغییراتی شده و نابسامانی اوضاع کاهش می یابد.

وزارت راه حلقه واسط میان بنیاد مسکن و بانک های عامل برای نوسازی مسکن روستایی

وی با تاکید بر اینکه بنیاد مسکن و بانک های عامل باید در خصوص ارائه تسهیلات برای نوسازی و بهسازی واحدهای روستایی بیش از پیش با یکدیگر تعامل داشته باشند، اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی باید بتواند به عنوان حلقه واسط میان بنیاد مسکن و بانک های عامل نوسازی این نوع واحدها را در جهت تسریع ساماندهی بازار مسکن در دستور کار قرار دهد.

بنایی با بیان اینکه یکی از مشکلات نوسازی واحدهای روستایی با اخذ تسهیلات ارائه تضامین است، افزود: مردم برای اخذ این نوع تسهیلات مشکل ارائه تضمین های لازم را دارند که اگر این مشکل با ضمانت های زنجیره وار روستاییان برای یکدیگر مرتفع شود اخذ وام ها نیز تسهیل می شود.

ساخت و ساز در روستاها اشتغال را تضمین می کند

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: با آغاز ساخت و ساز در روستاها با تسهیلات اعطایی به طور حتم شاهد اوج گیری اشتغال در این مناطق نیز می شویم که در نتیجه آن وضعیت اقتصادی کشور نیز بهتر می شود.

وی ادامه داد: از تکلیف به جای مانده دولت در خصوص نوسازی واحدهای روستایی در سال گذشته 85 هزار واحد باقی مانده که با تعهد 200 هزار واحدی سال جاری بنیاد مسکن برابر قانون برنامه ششم توسعه باید 320 هزار واحد در روستاهای کشور را بازسازی و احیا کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کمیسیون عمران مجلس در روزهای آتی با دعوت از مسئولان مربوطه پیگیر میزان اجرای قانون برنامه ششم توسعه در خصوص نوسازی واحدهای روستایی می شود، گفت: برای اینکه وعده های داده شده در خصوص اعطای تسهیلات ارزان برای نوسازی واحدهای روستایی در حد شعار و حرف باقی نماند، کمیسیون عمران مجلس به جد پیگیر است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقتصاد روستا، بررسی وضعیت روستاها در ایران، بنیاد مسکن، ساخت و ساز، کمیسیون عمران، کمیسیون عمران مجلس