پورابراهیمی داورانی خبر داد:

آغاز بررسی جزئیات لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کمیسیون اقتصادی مجلس

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از آغاز بررسی جزئیات لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد.

خانه ملت؛ محمدرضا پورابراهیمی داورانی درباره نشست امروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز کمیسیون رسیدگی به لایحه دولت در خصوص اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:کلیات لایحه دولت در خصوص اصلاح مبارزه با قانون قاچاق کالا و ارز در گذشته تصویب شده بود و پس از کار کارشناسی در کمیته بازرگانی کمیسیون اقتصادی مجلس و مرکز پژوهش‌ها، جمع بندی ها به کمیسیون اقتصادی ارائه شده و در دستور کار قرار گرفته است.

پورابراهیمی ادامه داد: بررسی جزئیات لایحه دولت در خصوص اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کمیسیون اقتصادی آغاز شد پس از ارائه لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز توسط دولت، نگاه کمیسیون اقتصادی هم این بود که لایحه عمدتا بصورت شکلی است تا محتوایی، در این راستا ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز جمع‌بندی‌اش این بود که باید مواد دیگری به این لایحه اضافه شود.

وی افزود: با توجه به این موضوع جلساتی با دستگاه‌های مرتبط برگزار شد و تعداد زیادی احکام پیشنهادی از سوی دستگاه‌های مربوطه به این لایحه اضافه شد، به واسطه رعایت آیین‌نامه مجلس امکان این را نداشتیم که اصلاحات مدنظر دستگاه‌ها را در این لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیاوریم چرا که حجم کار را افزایش می‌داد و قاعدتا شورای نگهبان نسبت به تغییر ماهوی این لایحه ایراد وارد می‌کرد بنابراین با رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز توافق شد که اضافه شدن متن جدید در خصوص پیشنهادات دستگاه‌ها با تایید دولت همراه باشد.

پورابراهیمی ادامه داد: با توجه به هماهنگی انجام شده نامه‌ای از طرف رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به رییس‌جمهور ارسال و قرار شد در صورت موافقت دولت و ارسال نامه به مجلس و کمیسیون اقتصادی، متن جدید مورد تایید دستگاه‌ها را در کنار کار خود لحاظ کنیم و آن را به لایحه اضافه کنیم.پیشنهادات مذکور از سوی دستگاه‌های دولتی ارائه شده و ما با آن موافقیم و معتقدیم حالا که در حال اصلاح این قانون هستیم باید آن را به صورت جامع و کامل ببینیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد:بررسی جزئیات لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز بدون لحاظ پیشنهادات ظرف دو هفته آینده در کمیسیون اقتصادی به اتمام می‌رسد و احتمالا تا آخر آذر بررسی پیشنهادات نیز به اتمام خواهد رسید اما در صورتی که دولت افزودن پیشنهادات دستگاه‌ها به لایحه خود را قبول نکند لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به تنهایی مورد بررسی قرار خواهد گرفت./

برچسب ها

اخبار برگزیده، سازمان مبارزه با قاچاق کالا، قانون مبارزه با قاچاق کالا، قاچاق، قاچاق کالا، قاچاقچیان