حسینی کیا در تشریح نشست کمیسیون صنایع و معادن:

طرح الزام استفاده از کلاه ایمنی منطبق بر استانداردهای ملی تصویب شد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: لایحه ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری، صنعتی و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی بود که پس از بررسی ها و بحث های فراوان در کمیسیون صنایع و معادن به عنوان کمیسیون فرعی رای لازم را کسب نکرد.

 خانه ملت؛ سیدجواد حسینی‌ کیا در تشریح نشست امروز( دوشنبه 22 آبان‌ماه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: دو دستور کار در کمیسیون صنایع و معادن مطرح شد که دستور کار اول اصلاح ماده 19 آئین تخلفات راهنمایی و رانندگی بود که با پیشنهاد 27 نفر از نمایندگان در کمیسیون مطرح شد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث این ماده در خصوص استفاده کلاه ایمنی توسط موتور سواران بر اساس رنگ و ایمنی‌های استاندارد جهانی بود، گفت: تصویب شد که استفاده از کلاه ایمنی بر اساس استانداردهای ملی الزامی باشد و یک سال فرصت داده شد تا سازمان استاندارد آن را انجام دهد.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: دستور کار بعدی لایحه ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری، صنعتی و 12 منطقه ویژه اقتصادی بود که پس از بررسی‌ها و بحث‌های فراوان در کمیسیون صنایع و معادن به‌عنوان کمیسیون فرعی رای لازم را کسب نکرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه استفاده از کلاه ایمنی در گذشته نیز الزامی بود اما بحثی که مطرح شد در این خصوص بود که کلاه‌ها از حیث رنگ و تنوع بر اساس استانداردهای جهانی باشند اما پس از بحث‌های فراوان مقرر شد تا کلاه‌ها براساس استانداردهای ملی باشد، خاطرنشان کرد: طبق آمار حدود 21 درصد از تلفات جاده‌ای از موتور سیکلت سواران هستند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، استانداردها، اعضای کمیسیون صنایع و معادن، موتورسیکلت برقی، موتورسیکلت ها، هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن، کمیسیون صنایع و معادن، کمیسیون صنایع و معادن مجلس