خبر

مسیر شما: اخبار ایران از تبادل فرهنگی و گسترش مراودات با سوئد استقبال می کند
ایران از تبادل فرهنگی و گسترش مراودات با سوئد استقبال می کند

رئیس فراکسیون بانوان مجلس شورای اسلامی از تبادل فرهنگی و گسترش مراودات دو کشور استقبال کرد و گفت: ما از هرگونه فعالیت در راستای توسعه و گسترش مراودات فرهنگی و اقتصادی و انتقال تجربیات در حوزه زنان با کشور سوئد استقبال و حمایت می کنیم.

خانه ملت؛ خانم الریکا انگستروم، مسئول برنامه های آموزش و تربیت مدیر و کارآفرینی بخش روابط بین الملل سازمان فرهنگی سوئد امروز (سه شنبه 23 آبان ماه) با خانم پروانه سلحشوری رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

پروانه سلحشوری در ابتدای این دیدار ضمن ابراز ناخرسندی از سطح پایین مراودات پارلمانی ایران و سوئد گفت: امیدواریم با گفتگوی بیشتر نمایندگان پارلمان های دو کشور شاهد تقویت و ارتقاء سطح مناسبات پارلمانی ایران و سوئد باشیم.

رئیس فراکسیون بانوان در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: راهبرد جمهوری اسلامی ایران توانمندسازی و افزایش حضور زنان در حوزه های مختلف است و در این راستا مجلس شورای اسلامی از تمام ظرفیت های قانونی خود استفاده می نماید.

وی با اشاره به نقش پررنگ زنان در تحولات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران افزود: حضور زنان کارآفرین در سطوح مختلف جامعه برای ما اهمیت دارد و ارتقای مشارکت اقتصادی زنان از جمله اهدافی است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صدد تحقق بیشتر آن در سطح جامعه هستند.

نماینده مردم تهران مشارکت موثر زنان در امور سیاسی در کشورمان را خاطرنشان کرد و افزود: زنان سهم بسزایی در امور سیاسی جامعه ایران دارند و در سطوح مختلف نهادهای سیاسی مدنی ایران نقش موثر ایفا می کنند.

وی از تبادل فرهنگی و گسترش مراودات دو کشور استقبال کرد و خاطرنشان ساخت: ما از هرگونه فعالیت در راستای توسعه و گسترش مراودات فرهنگی و اقتصادی و انتقال تجربیات در حوزه زنان با کشور سوئد استقبال و حمایت می کنیم.

مسئول برنامه های آموزش، تربیت مدیر و کارآفرینی بخش روابط بین الملل سازمان فرهنگی سوئد نیز از همکاری و تعامل دو کشور در حوزه زنان استقبال کرد و خواهان ارتقاء سطح مناسبات آموزشی، تربیتی و کارآفرینی بین دو کشور شد و بیان داشت: سوئد آماده همکاری و تعامل در زمینه آموزش، تربیت و کارآفرینی با ایران است و از تبادل همکاری های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بین دو کشور حمایت کرد.

در این جلسه هلنا سالگند؛ سفیر سوئد در تهران نیز حضور داشت که در خصوص نحوه همکاری دو کشور در خصوص توانمندسازی زنان و روابط پارلمانی فیمابین با پروانه سلحشوری گفت و گو کرد./

نظر شما
مشخصات خبر