تابش مطرح کرد:

رشد تامین اعتبارات ارزی از کشورهای آسیایی و اروپایی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت:سیف روند تعاملات درخصوص تامین اعتبارات ارزی از کشورهای آسیایی و اروپایی را که ابتدا کند بود، روبه رشد عنوان کرد.

محمدرضا تابش خانه ملت؛ در تشریح ‎جلسه امروز کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، گفت:نشست امروز کمیسیون که باحضور رییس کل بانک مرکزی و معاونین ذیربط،همچنین مسئولان وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزارشد، درخصوص چگونگی تامین مالی خارجی تکلیف شده در قانون برنامه توسعه ششم و قانون بودجه سال ۹۶ بحث و بررسی به عمل آمد.

‎عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، افزود:سیف روند تعاملات درخصوص تامین اعتبارات ارزی از کشورهای آسیایی و اروپایی را که ابتدا کند بود، روبه رشد و رضایت بخش دانست.

‎تابش ادامه داد:دراین جلسه عنوان شد که برای تامین مالی پروژه ها از منابع خارجی تاکنون سی میلیارد دلار قرارداد امضا شده و برای چهل میلیارد دیگر نیز توافق اولیه انجام و منابع در دسترس است.

‎وی یاد آور شد: طرح ها و پروژه های معرفی شده عمدتا مربوط به سازمان بنادر،راه آهن،پالایشگاه ها،نیروگاه ها،بیمارستان سازی،کاغذسازی و...است که توسط بخش دولتی و خصوصی با ضمانت وزارت اموراقتصادی و دارایی به مرحله اجرا در می آید.

ظرفیت ایجاد ۲۳۸هزار شغل جدید با منابع ١.۵ میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در ادامه جلسه عدل معاونت سازمان برنامه و بودجه درخصوص چگونگی اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار درمناطق روستایی وعشایری،توضیحاتی ارائه داد، افزود: در چند روز گذشته آیین نامه این قانون توسط دولت تصویب و به دستگاههای ذیربط ابلاغ شده است.

تابش ادامه داد:بر اساس این قانون از ۱/۵میلیادر دلار اختصاصی از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و‌محروم کشور، ۴۵ درصد این منابع به کشاورزی ،۱۰درصد معادن ،۱۵درصد مشاغل و‌خدماتی و تبادل اطلاعات،۱۰درصد گردشگری، ۱۰ درصد صنایع دستی و‌فرش دستباف، ۱۰ برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی اختصاص می یابد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:معادل مبلغ تخصیصی از صندوق توسعه ملی از طرف بانک های عامل برای اشتغالزایی موارد معین شده اختصاص می یابد که پیش بینی می شود با سرانه هر شغل ۵۰میلیون تومان با این منابع ۲۳۸هزار شغل جدید ایجاد می شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال زایی، اعتبارات، تسهیلات صندوق توسعه ملی، توسعه ملی، دیوان محاسبات، صندوق توسعه ملی