با رأی موافق نمایندگان؛

لایحه موافقتنامه تأسیس دالان حمل و نقل و گذر بین المللی مابین ایران، افغانستان و هند تصویب شد

نمایندگان مردم در خانه ملت، لایحه موافقتنامه تأسیس دالان حمل و نقل و گذر بین المللی بین دولت های جمهوری اسلامی ایران، جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری هند را تصویب کردند.

خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 1 آذر ماه) مجلس شورای اسلامی با لایحه موافقتنامه تأسیس دالان حمل و نقل و گذر بین‌المللی بین دولت‌های جمهوری اسلامی ایران، جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری هند را با 163 رأی موافق، 1 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 200 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

لازم به ذکر است ماده واحده این لایحه بدین شرح است: موافقتنامه تأسیس دالان حمل و نقل و گذر بین‌المللی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری هند (موافقتنامه چابهار) مشتمل بر یک مقدمه و 15 ماده به شرح پیوست تصویب و اجازه تسلیم اسناد آن داده می‌شود.

همچین در تبصره این لایحه نیز آمده است: رعایت اصل یکصد و سی و نهم (139) قانون اساسی در ارجاع به داوری موضوع بند (3) ماده (11) و رعایت اصل هفتاد و هفت (77) قانون اساسی در خصوص مواد (9) و (14) این موافقتنامه الزامی است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، افغانستان، انرژی و حمل و نقل، بالابودن هزینه های حمل و نقل، تجهیزات حمل و نقل، توسعه حمل و نقل، حمل و نقل، حمل و نقل در برنامه ششم توسعه