عزیزی:

ارائه تسهیلات بدون ربا به روستائیان سبب رفع مشکلات اقشار محروم و نیازمند می شود

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: ارائه تسهیلات بدون ربا به روستائیان سبب رفع مشکلات اقشار محروم و نیازمند می شود و در این مسیر باید مجلس، دولت، کمیته امداد و بهزیستی و غیره ورود پیدا کنند.

خانه ملت؛ عبدالرضا عزیزی در سفر به شهرستان خاش و نشست اعضای شورای اداری و تامین این شهرستان با تبریک به مناسبت ماه ربیع و پیروزی اسلام بر داعشی ها بیان کرد: بالا بردن حقوق و مستمری مددجویان و اقشار نیازمند راهی درست برای کمک به حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم نیست و از راه تولید و صادرات برق می‌توان به بالا بردن تولید ملی و درآمد مردم کمک کرد.

عزیزی متذکر شد: از راه عرضه و فروش و مصرف مواد مخدر ‌افزون بر 40 هزار میلیارد تومان خسارت به کشور وارد می‌شود و این آمار بالا فاجعه‌ای بزرگ به شمار می‌رود، زیرا خسارت‌های مواد مخدر فراوان بوده و با حجم بالای ضرر‌های مالی درصدی بسیار اندک کار عمرانی انجام می‌شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تأکید کرد: بانکداری اسلامی باید در جامعه رواج پیدا کند، زیرا گرفتن سود و ربا از سوی بانک‌ها در کشور گرفتاری‌های فراوانی را برای مردم و مسئولان پدید آورده است.

عزیزی تصریح کرد: کار جامعه اهل سنت در تحریم بانک‌ها و نگرفتن تسهیلات دارای سود و ربا ارزشمند است و امیدواریم این موضوع در کشور هم مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: مسئولان باید با ارائه ایده‌های نوین و کارآمد به کاهش مشکلات مردم در جامعه کمک کنند و هدف آنها جذب اعتبار و هزینه کرد آن بدون برنامه ریزی نباشد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: دلبستگی اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس به مردم سیستان و بلوچستان سبب شد که در ماه ربیع الاول بتوانیم به منطقه سفر کنیم و امیدواریم بتوانیم با همکاری دولت به کاهش مشکلات مردم کمک نمائیم.

به گزارش ایسنا؛ وی با ابراز تأسف از وقوع زلزله در غرب کشور و خسارت به بسیاری از هموطنان گفت: در این موضوع انسجام مردم عزیز ایران نشان داده شد و خدمات خوبی به آسیب دیدگان ارائه شد./

برچسب ها

آب آشامیدنی روستایی، اخبار برگزیده، ارائه تسهیلات، اشتغال محرومان، اعطای تسهیلات، اقتصاد روستا، بررسی وضعیت روستاها در ایران، بهبود وضعیت مناطق محروم، قانون جرایم مواد مخدر، قاچاق مواد مخدر، مواد مخدر، هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی، کمیسیون اجتماعی