پورابراهیمی داورانی مطرح کرد:

رونمایی از بودجه سال۹۷درجلسه مشترک کمیسیون اقتصادی با مسئولان سازمان برنامه وبودجه

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:رویکرد کاهش هزینه ها و حرکت به سمت بودجه ریزی عملیاتی و مدیریت هزینه های کلان کشور در لایحه بودجه سال ۹۷ مدنظر قرار داده شده است.

خانه ملت؛ محمدرضا پورابراهیمی در خصوص نشست مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در این جلسه از لایحه بودجه سال 97 رونمایی شد و اعضای کمیسیون در خصوص افزایش بهبود کمی و کیفی لایحه بودجه، دغدغه ها و نظرات کارشناسی خود را بیان کردند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به بررسی لایحه بودجه سال آینده در نشست مشترک کمیسیون اقتصادی با مسئولان سازمان برنامه و بودجه، احساس می‌شود رویکردها و سمت‌گیری‌های لایحه بودجه، غیرمحافظه کارانه است که این موضوع نویدبخش انجام حرکت‌های مثبت در اقتصاد کشور است.

رویکرد کاهش هزینه‌ها و حرکت به سمت بودجه‌ریزی عملیاتی در بودجه سال 97

پورابراهیمی داورانی افزود: با توجه به بررسی‌های انجام شده در این جلسه، رویکرد کاهش هزینه‌ها و حرکت به سمت بودجه‌ریزی عملیاتی و مدیریت هزینه‌های کلان کشور در لایحه بودجه سال 97 مدنظر قرار داده شده و به طور مثال به موضوعاتی مانند هدفمند کردن واقعی پرداخت یارانه‌ها توجه شده است.

بررسی مدیریت هزینه‌ها در طرح تحول سلامت

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم مدیریت هزینه‌ها در طرح تحول سلامت افزود: با توجه به دقتی که برای مدیریت هزینه‌ها در لایحه بودجه سال 97 انجام شده پیش‌بینی می‌شود که تأثیرات خوب آن در زمان اجرای بودجه مشهود باشد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این جلسه کمیسیون اقتصادی اعلام آمادگی کرد تا قبل از بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس نشست‌های مشترکی را با مسئولان سازمان برنامه و بودجه برگزار کند تا مسائل اقتصاد کلان در بودجه به صورت جدی لحاظ شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنامه تحول نظام سلامت، طرح تحول سلامت، لایحه بودجه