تربتی نژاد تأکید کرد:

برگزاری مسابقات ورزشی بین المللی در شهرهای مختلف بسترساز رشد ورزشی و رونق گردشگری

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس برگزاری مسابقات ورزشی بین المللی در شهرهای مختلف را بسترساز رشد ورزشی و رونق گردشگری دانست.

خانه ملت؛ نورمحمد تربتی نژاد درباره برگزاری مسابقات آسیایی کبدی زنان و مردان در گرگان،گفت: خاستگاه اصلی ورزش کبدی، جمهوری اسلامی ایران است بنابراین نگاه ویژه به این ورزش و بسترسازی برای رشد آن می‌تواند برای اقتصاد ورزشی کشور امری مهم و تاثیرگذار تلقی شود.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه صنعت گردشگری رابطه مستقیم با برگزاری رویدادهای بین‌المللی ورزشی دارد، تصریح کرد: برگزاری بازی‌های قاره‌ای در استان‌های کشور و اعطای میزبانی به شهرهایی غیر از پایتخت که ظرفیت برگزاری مسابقات ورزشی در رشته‌ای خاص را دارند، حتی می‌تواند برای صنعت گردشگری نیز مثمرالثمر باشد.

وی ادامه داد: در حدود 400 مهمان خارجی برای مسابقات کبدی آسیایی وارد گرگان شدند؛ این امر نشان می‌دهد ظرفیت برگزاری مسابقات آسیایی در شهرهای مختلف کشور وجود دارد و گرگان از پس این کار به خوبی برآمد؛ ضمن آنکه از قِبَل این کار می‌توان توجه توریست را به این شهرها را جلب و زمینه‌های توسعه اقتصادی و گردشگری را فراهم ساخت.

نماینده مردم گرگان در مجلس تصریح کرد: حضور تیم‌های خارجی برای برگزاری مسابقات در استانی همچون گرگان می‌تواند منجر به افزایش آشنایی ورزشکاران خارجی با ظرفیت‌های اقتصادی و گردشگری اقصی نقاط کشور شود و در صورتی که آنها در معرض میزبانی مناسب قرار گیرند، سفیران خوبی برای جلب و جذب هموطنان خود به منظور سفر به کشورمان خواهند شد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآورشد: برگزاری مسابقات بین‌المللی در استان‌های مختلف کشور نیازمند بهبود زیرساخت‌های ورزشی و گردشگری و نیز افزایش دیپلماسی ورزشی در راستای تعامل با وزارت خارجه است تا بتوان به نحو شایانی صنعت گردشگری را نیز رونق بخشید./

برچسب ها

آب و منابع طبیعی، اخبار برگزیده، اعتبار ورزش، اماکن ورزشی، بخش گردشگری، بودجه گردشگری، توریسم و صنعت گردشگری، توسعه گردشگری، مسابقات، مسابقات جهانی