میرزاده در تشریح جلسه کمیسیون آموزش مجلس:

اختصاص ۲۰ درصد از سهم واریزی بهای گاز به خزانه جهت استانداردسازی وسایل گرمایشی مدارس

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تصمیم کمیسیون متبوعش مبنی بر اختصاص ۲۰ درصد از بهای گاز مصرفی جهت استانداردسازی وسایل گرمایشی مدارس در جلسه صبح امروز خبر داد.

 خانه ملت؛ سید حمایت میرزاده در تشریح نشست امروز(7 آذر) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: در این نشست دو دستور مورد بررسی قرار گرفت؛ نخستین دستور در خصوص "تبصره 4 قانون بودجه بند ه" بود که تسهیلات بانکی چهار هزار میلیارد تومانی به دانشگاه‌ها و مراکز علمی و وزارت‌خانه‌هایی که مراکز علمی، پژوهشی دارند اختصاص یافته است تا ازاین تسهیلات بانکی در جهت تجهیز وسایل آزمایشگاهی، کارگاهی و .. استفاده شود.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور مسئولان مربوطه از وزارت‌خانه‌های علوم، بهداشت و درمان، کشاورزی در این نشست، افزود: گزارش ارائه شده توسط این افراد امیدوارکننده نبود و تا آخر آذر ماه به آنها مهلت داده شد که موارد بند ه را به صورت جدی پیگیری کنند و ازفرصت به وجود آمده همه مراکز آموزشی و آزمایشی بهره کافی را ببرند.

وی ادامه داد: در دومین دستور که با حضور مسئولان دیوان محاسبات، سازمان برنامه و بودجه و نوسازی مدارس برگزار شد بررسی ماده 65 قانون الحاق برخی موارد قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت انجام گرفت؛ دولت در این قانون ملزم به واریز 10 درصد از بهای گاز مصرفی به خزانه است که از 20 درصد این مبلغ برای استاندارسازی وسایل گرمایشی مدارس استفاده می‌شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: قرار شد سریعاً موافقت‌نامه‌ای در این زمینه بین سازمان‌های مربوطه مبادله شود؛ هم‌چنین شرکت گاز بخشی از مبلغ مربوطه را واریز کرده و با پیگیری‌های لازم و واریز بخش دیگر این مبلغ کار نوسازی مدارس به سرعت انجام شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، استانداردسازی، استانداردها، سیستم گرمایشی، سیستم گرمایشی استاندارد، کمیسیون آموزش