میرزاده مطرح کرد؛

مناطق آزاد فرصتی برای اشتغال زایی در استان های مرزی است

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود انتقادهای مطرح شده مناطق آزاد فرصتی برای توسعه اشتغال زایی در استان های مرزی است.

 خانه ملت؛ سید حمایت میرزاده صبح چهارشنبه در خصوص اهمیت منطقه آزاد تجاری اردبیل برای شهرستان گرمی تصریح کرد: منتقدان بر این باورند که مناطق آزاد بیش از صادرات به واردات کالا متمرکز بوده است.

وی افزود: هر چند این حساسیت از سوی منتقدان مطرح می‌شود، اما مناطق آزاد می‌بایست زمینه اشتغال‌زایی را با رویکرد صادرات کالا فراهم سازند.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در خود استان اردبیل منطقه آزاد می‌تواند فرصتی برای اشتغال‌زایی و رفع محرومیت مناطق مرزی به دنبال داشته باشد.

میرزاده با اشاره به اینکه منطقه آزاد اردبیل فعلاً در کمیسیون اقتصادی مجلس در حال بررسی است، اضافه کرد: امیدواریم با تصویب آن زمینه اشتغال جوانان فراهم شود.

وی همچنین به برخی الزامات ایجاد مناطق آزاد اشاره و تأکید کرد: بر اساس این الزامات می‌بایست فرودگاه و گمرک در محدوده منطقه آزاد قرار گیرد.

به گزارش مهر، نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی همچنین به ضرورت قرار گیری کشت و صنعت در محدوده منطقه آزاد اشاره و تصریح کرد: منطقه آزاد بی‌شک برکات قابل‌توجهی برای استان اردبیل به دنبال خواهد داشت./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال جوانان، اشتغال زایی، اشتغال زایی بخش صنعت، اشتغال محرومان، مناطق آزاد، مناطق آزاد تجاری، مناطق آزاد تجاری و صنعتی