حاجی دلیگانی مطرح کرد:

پیش بینی حداکثر ۵۵ دلاری نفت در سال آینده

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس پیش بینی کرد که قیمت ارز در بودجه سال آینده بیش از ۳ هزار تومان تعیین شود.

خانه ملت؛ حسینعلی حاجی‌دلیگانی ضمن درخواست از دولت برای تدوین لایحه بودجه 97 بر مبنای عملکرد، گفت: تدوین لایحه بودجه بر مبنای عملکرد موجب می‌شود تا هزینه‌ها واقعی شده و بتوان برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای کشور پیاده‌سازی کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تأثیر قیمت نفت و فروش آن در بودجه‌های سالانه، به‌خصوص در لایحه بودجه سال 97، اظهار داشت: قیمت و میزان تولید نفت و همین‌طور نرخ ارز در بودجه سالانه کشور یک عدد فرضی است، اما متأسفانه به واقعیت نزدیک نیست.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس با ابراز تأسف از اینکه آمار و اطلاعات درستی در دست نیست تا بتوان عدد و رقم مربوط به نفت، ارز و سایر درآمدها را به‌ معنی واقعی کلمه در بودجه سالانه کشور پیش‌بینی کرد، تصریح کرد: آمار و اطلاعات صحیح مبنای تصمیم‌گیری درست در هر جامعه‌ای است که در تنظیم لایحه بودجه سال 97 باید از سوی دستگاه‌های مربوطه مورد توجه جدی قرار گیرد.

حاجی‌دلیگانی تک‌نرخی شدن ارز در لایحه بودجه سال آینده را یکی از اولویت‌های مهم در تدوین لایحه بودجه دانست و تصریح کرد: با وجود شعارهایی که از سوی دولت‌ها در دوره‌های مختلف برای تک‌نرخی شدن ارز در بودجه‌های سالانه داده می‌شود، متأسفانه هیچ اقدام عملی در این زمینه صورت نگرفته است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پایان پیش‌بینی کرد که با توجه به شرایط موجود اقتصاد کشور، نرخ دلار در بودجه سال آینده بیش از 3 هزار تومان و قیمت هر بشکه نفت نیز بین 50 تا 55 دلار در هر بشکه تعیین شود.

برچسب ها

اخبار برگزیده، تسعیر نرخ ارز، تعدیل قیمت نفت، تعیین نرخ ارز، قیمت نفت، قیمت نفت در بودجه، نرخ ارز، نوسان قیمت نفت، کاهش قیمت نفت