حاجی بابایی در پیامی به مناسبت روز جهانی معلولان مطرح کرد:

بهسازی زندگی معلولان در دستور کار مجلس و دولت

رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: حفظ کرامت انسانی و بهسازی زندگی وحمایت اجتماعی از همه اقشار جامعه به ویژه معلولان در دستور کار مجلس شورای اسلامی و دولت قرار دارد.

خانه ملت؛ حمیدرضا حاجی بابایی در پیامی به مناسبت سوم دسامبر(۱۲آذر) روز جهانی معلولان اعلام کرد که آموزش وفرهنگ سازی، حمایت وپذیرش این اقلیت بزرگ جامعه که با بکارگیری آخرین دستاوردهای علمی وفناوری روز تسهیل خواهد شد، ازضروریات است.

متن پیام رییس فراکسیون نمایندگان ولایی به شرح زیر است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم

روز جهانی معلولین؛ فرصت مغتنمی برای پرداختن به فرصتهای برابر در جامعه ای رشد وتوسعه یافته است؛ که اساس برنامه های کلان آن ساختن جامعه ای؛ با امکانات عادلانه و برابر برای همه آحاد مردم می باشد.

حضور معلولین در عرصه های مشارکت فعال اجتماعی ضرورتی انکار ناپذیر است که باید در تدوین واجرای همه برنامه های توسعه ای کشور مدنظر قرار گیرد.

آموزش و فرهنگ سازی، حمایت و پذیرش توانمندی های این اقلیت بزرگ جامعه که با رشد و بکارگیری از آخرین دستاوردهای علمی و تکنولوژی های روز تسهیل خواهد شد از ضروریات جامعه رشد یافته است.

توجه به آموزه های دینی در ایجاد جامعه عدل اسلامی نیز اصل اساسی برای تلاش در راستای ایجاد فرصت های برابر؛ارتقای شاخص های رفاه اجتماعی در جامعه، انعطاف پذیری برنامه های فرهنگی و آموزشی و اجتماعی به عنوان بسترهای مورد نیاز آموزش فراگیر، متناسب سازی اماکن وفضاهای اجتماعی، حمایت قانونی و ایجاد پشتوانه های قوی برای اجرایی شدن قوانین حمایتی معلولین در سطح ملی و بین المللی؛حقوق شهروندی و جامعه پذیری، نظام آماری دقیق و برنامه های عملیاتی با امکان ارزیابی و پایش، بیمه های درمانی پاسخگو، وسایل وامکانات توانبخشی استاندارد ومناسب، مسکن ایمن، تخصیص اعتبار مناسب برای برنامه های خاص معلولان از مواردی است که باید مدنظر قرار گیرد.

مقام معظم رهبری افراد معلول نمونه های بارزی از عظمت انسان دانسته اند که همت عالی وقدرت اراده و پشتکار در آنها تبلور خاص یافته است، از این رو تلاش مجلس و دولت برای تصویب و اجرای کامل قانون جامع حمایت از معلولین ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

با گرامیداشت روزجهانی معلولان و ایمان واعتقاد به توانمندی های معلولان، ضمن تبریک به معلولان و تقدیر وتشکر از تلاشگرانی که برای ایجاد فرصت های برابر، توسعه توانمندیها و "ایجاد جامعه ای پایدار و انعطاف پذیر "برای حضور همه اقشار، اعلام می دارم حمایت وپشتیبانی کامل از قانون جامع حمایت معلولان و سیاستگذاری و تصویب قوانین و برنامه های پیشگیری از معلولیت ها، در راستای حفظ کرامت انسانی و بهسازی زندگی وحمایت اجتماعی از همه اقشار جامعه به ویژه معلولان در دستور کار مجلس شورای اسلامی و دولت قرار دارد.
 
حمیدرضاحاجی بابایی
رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی/

برچسب ها

اخبار برگزیده، فراکسیون حمایت از معلولان، قانون جامع حمایت از معلولان، لایحه اصلاح قانون جامع حمایت از معلولان، لایحه حمایت از حقوق معلولان، معلولان