دکتر لاریجانی پیش از سفر به روسیه در فرودگاه مهرآباد:

مبارزه مؤثر با مواد مخدر نیازمند برخورد با سرمنشاء آن است

رئیس مجلس شورای اسلامی مبارزه مؤثر با مواد مخدر را نیازمند برخورد با سرمنشاء های این جریان خواند.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به نقل از خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (یکشنبه، 12 آذرماه) پیش از سفر دو روزه به روسیه به منظور حضور در کنفرانسی با موضوع مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران در فرودگاه مهرآباد تهران به بیان اهداف این سفر پرداخت و گفت: اصل این سفر برای حضور در کنفرانس بین المجالسی درباره مبارزه با مواد مخدر است که در حاشیه آن جلسه مهمی نیز با روس ها خواهیم داشت.

تولید مواد مخدر در افغانستان افزایش یافته است/تامین منابع مالی جریان های تروریستی از محل فروش و قاچاق مواد مخدر

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه مسئله مواد مخدر موضوع مهمی برای جمهوری اسلامی و روسیه است، عنوان کرد: وضعیت افغانستان به گونه ای شده که تولید مواد مخدر در آن افزایش یافته و روش های مورد ادعای ناتو برای مبارزه با آن عملی نبوده چرا که یا نسبت به این موضوع بی تفاوت هستند و یا در پشت صحنه کمک هم می کنند.

وی همچنین با بیان اینکه منابع مالی جریان های تروریستی از محل فروش و قاچاق مواد مخدر تامین می شود، اظهار داشت: از این رو کشت خشخاش در افغانستان گسترش یافته است که به تبع آن آسیب های اجتماعی در انتظار کشورها است.

مبارزه با مواد مخدر نیازمند همکاری مشترک و برخورد با سرمنشاء آن است

دکتر لاریجانی با اشاره به مبارزه جدی ایران در حوزه مواد مخدر گفت: افراد زیادی در نیروی انتظامی برای مبارزه با مواد مخدر شهید شده اند اما به علت حجم زیاد مواد مخدر، این حوزه نشتی هایی دارد لذا اینکه رویکردی در پارلمان های منطقه برای برخورد با ریشه و اصل موضوع صورت گیرد مهم است.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: برای مبارزه با مواد مخدر نباید کار ظاهری کرد بلکه باید تصمیمات اساسی گرفته شده و همکاری مشترک برای مبارزه با مواد مخدر و برخورد با سرمنشاء آن صورت گیرد.

ضرورت افزایش سطح روابط تجاری به دلیل وجود روابط راهبردی با روسیه

وی در ادامه به هدف بعدی این سفر اشاره و بیان کرد: در اجلاس سن پترزبورگ بحث دو جانبه ای برای پروژه های اقتصادی صورت گرفت لذا از آنجائیکه روابط راهبردی با روسیه داریم باید طرح روابط تجاری را افزایش دهیم که هنوز در این موضوع اشکالاتی برای خیزش وجود دارد البته برخی پروژه ها شروع به کار کرده اند.

جلسه ای در مسکو برای پیگیری پروژه های سرمایه گذاری مشترک تشکیل خواهد شد

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان بر همین اساس تصریح کرد: جلسه ای با دومای روسیه داشتیم تا سرمایه گذاری های مشترک میان ایران و روسیه انجام شود لذا قرار است در حاشیه این کنفرانس تشکیل جلسه داده و موضوع را پیگیری کنیم چرا که عملیاتی شدن پروژه های راهبردی برنامه ششم در این راستا حائز اهمیت است./

برچسب ها

اخبار ویژه، افغانستان، خلاصه اجرایی گزارش جهانی مواد مخدر در سال 2015، قانون جرایم مواد مخدر، قاچاق مواد مخدر، مواد مخدر