حسن بیکی:

لزوم توجه به صنایع دفاعی در بودجه ۹۷

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه طبق برنامه ششم توسعه باید حداقل ۵ درصد از بودجه عمومی برای تقویت بنیه دفاعی کشور تخصیص یابد، گفت: دولت باید در ارائه بودجه سال ۹۷ به برنامه چشم انداز تقویت توان دفاعی توجه کند.

 خانه ملت؛ ابوالفضل حسن بیکی با اشاره به اینکه برای توسعه صنایع دفاعی کشور نیاز به تامین اعتبارات مناسبی است، گفت: بنابراین نمایندگان مجلس در تصویب برنامه ششم توسعه دولت را مکلف کردند در اجرای بند (52) سیاست‌های کلی برنامه ششم و به منظور افزایش توان دفاعی کشور در تراز قدرت منطقه‌ای و تأمین منافع و امنیت ملی، حداقل پنج‌درصد(5%) از منابع بودجه عمومی و درآمدهای اختصاصی را به‌عنوان سهم تقویت بنیه دفاعی در ردیفهای تقویت بنیه دفاعی در بودجه سالانه کشور اختصاص دهد.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر منابع بودجه عمومی و درآمدهای اختصاصی دولت کاهش یابد، به هیچ عنوان نباید سهم بودجه دفاعی خدشه ببیند و رقم پنج‌درصد ذکر شده عددی حداقلی است، اظهارکرد: با توجه به شرایط منطقه و وجود دشمنان در نزدیکی کشورمان باید به سمت تقویت صنایع موشکی و سایر ابزارهای دفاعی حرکت کنیم.

وی ضمن تاکید بر اینکه دولت باید در ارائه بودجه سال آینده حتما به مولفه های مشخص شده در برنامه چشم انداز برای تقویت توان دفاعی توجه کند، تصریح کرد: توسعه و افزایش توان تولیدی موشکی، پدافند هوایی در سطوح مختلف، هوشمند و متحرک‌سازی برخی سامانه‌های تسلیحاتی متناسب با تهدیدات و غیره از جمله تکالیف مشخص شده در برنامه ششم توسعه برای تقویت توان دفاعی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: امنیت بالاترین نعمت در نظام جمهوری اسلامی است و تحکیم و تقویت بنیه دفاعی کشور مطالبه مردمی تلقی می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طی چند وقت گذشته تهدیدات بسیاری از سوی عربستان یا رژیم صهیونیستی علیه کشورمان مطرح شده اما مولفه های قدرت در کشورمان سبب شده آنها از مواضعشان عقب نشینی کنند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش بودجه، برنامه ششم توسعه، بنیه دفاعی، بودجه دفاعی، تقویت بنیه دفاعی، تقویت بنیه دفاعی کشور، حوزه دفاعی