سیاوشی شاه عنایتی مطرح کرد:

ایجاد اشتغال و تاثیرگذاری فرهنگی دو دلیل مهم برای حمایت از بازی سازان یارانه ای

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس حمایت از بازی سازان یارانه ای، تکمیل زیرساخت ها و سرمایه گذاری در این بخش را به دلیل تاثیرگذاری عمیق بر نسل جدید و ظرفیت بالای ایجاد اشتغال از این طریق را ضروری دانست.

خانه ملت؛ طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی با اشاره به ضرورت حمایت از بازی‌های یارانه‌ای و تولید محتوا در این حوزه برای کودکان و نوجوانان، گفت: اگرچه بنیاد بازی‌های یارانه‌ای آن طور که باید فعال نیست و نتوانسته نقش تاثیرگذاری ایفا کند اما رشد بازی‌های یارانه‌ای در کشور و تبدیل آن به صنعت به همکاری دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های دیگر نیز نیازمند است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سرمایه‌گذاری برروی محتوای تولید شده برای کودکان و نوجوانان ضروری است چراکه آثار تولید شده باید قابل تامل و جذاب باشند اما متاسفانه مسئولان هنوز به درک این مهم نرسیده‌اند به همین دلیل این نسل به بازی‌های خارجی بیشتر از بازی‌های داخلی گرایش و تمایل دارند.

وی بیان کرد: اگرچه جوانان با استعداد بسیاری با توانمندی‌ لازم برای فعالیت در حوزه بازی‌های یارانه‌ای و انیمیشن در کشور وجود دارند اما محصولات این افراد به دلیل نداشتن سرمایه لازم و عدم حمایت، قادر به رقابت بازی‌های خارجی نیستند به همین دلیل بازی‌های خارجی بازار ایران را تسخیر کرده‌اند.

سیاوشی شاه عنایتی با بیان اینکه بازی‌های یارانه‌ای بر تفکر، اعتقادات، خُلقیات و نوع علایق و... کودکان تاثیر مستقیم دارند، از عدم حمایت دولت و مجلس از بودجه بنیاد بازی‌های یارانه‌ای با وجود تلاش مسئولان این بنیاد در بودجه سال 96 و برنامه ششم توسعه انتقاد کرد.

این نماینده با بیان اینکه با ساخت هر بازی کامپیوتری یا فیلم انیمیشن تعداد قابل ملاحظه‌ای از جوانان به شغل و درآمد می‌رسند، گفت: با توجه به ضرورت رسیدن به اقتصاد مقاومتی توجه به این مهم ازسوی مسئولان ضروری است بنابراین تنها فایده بازی‌های رایانه‌ای سرگرمی نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: فرهنگ و تاریخ عمیق و چند بعدی جامعه ایران، ذخایر بسیار زیادی را در اختیار بازی‌سازان قرار می‌دهد لذا به آن‌ها توصیه می‌کنم مطالعات زیادی در حوزه‌های فرهنگ، تاریخ، تمدن و موضوعات اجتماعی و روانشناسی داشته باشند تا بازی‌های بزرگ‌تر، عمیق‌تر و موثرتری بسازند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنامه ششم توسعه