میرزایی نیکو مطرح کرد:

توجه به افزایش ضریب ایمنی ساختمان های پایتخت

عضو مجمع نمایندگان استان تهران بر لزوم تشکیل کارگروهی در پایتخت و تمامی استان ها برای پیگیری نوسازی و مقاوم سازی ساختمان های فرسوده و ناایمن تاکید کرد.

خانه‌ملت؛ قاسم میرزایی نیکو با هشدار نسبت به اینکه برخی ساختمان ها و اماکن عمومی پایتخت به ویژه بیمارستان ها توانایی مقاومت در برابر زلزله را ندارند، گفت: ساختمان های ناایمن و فرسوده در تمامی مناطق تهران وجود داشته و برای پیشگیری از خسارات در زمان بحران باید هر چه سریع تر نوسازی و مقاوم سازی شوند.

نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه باید از زلزله کرمانشاه درس عبرت گرفت و در جهت ایمن سازی و نوسازی بناهای ناایمن و بیمارستان های فرسوده گامی جدی برداشت، افزود: در نشست مشترکی که مجمع نمایندگان استان با مسئولان وزارت بهداشت داشتند معاون وزیر بهداشت مطرح کرد که لیستی از بیمارستان های فرسوده ارایه شده که در حال مقاوم سازی و ساخت ساختمان های جدید هستند به گونه ای که احتمال دارد تا دهه فجر 7 بیمارستان جایگزین بیمارستان های فرسوده شود.

وی با تاکید بر اینکه افزایش ضریب ایمنی ساختمان های پایتخت باید مورد توجه جدی قرار گیرد، تصریح کرد: در ساختمان سازی باید ضوابط و مقررات ایمنی رعایت شده و چنانچه مالکان نسبت به رفع مشکلات ساختمان های خود اقدام نکنند بر اساس مقررات و قوانین باید ساختمان ها پلمب شود البته نوسازی، بهسازی بیمارستان های فرسوده و همچنین ساخت بیمارستان های جدید در پایتخت نیز باید در دستور کار قرار گیرد زیرا مراکز درمانی جزو اولین مراکزی هستند که در زمان بحران و وقوع زلزله احتمالی باید ارایه خدمت کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، بر لزوم تشکیل کارگروهی در پایتخت و تمامی استان ها برای پیگیری نوسازی و مقاوم سازی ساختمان های فرسوده و ناایمن تاکید کرد و گفت: این کارگروه در تهران می تواند از اعضای شورای شهر تشکیل شده و در سایر استان ها متشکل از فرمانداری و استانداری ها باشد و در مقاوم سازی بناهای ناایمن بازنگری کنند تا در زمان بحران حادثه ساز نشوند.

نماینده مردم دماوند در مجلس دهم، ادامه داد: البته ستاد بحران در حال تدوین آیین نامه و ابلاغ آن است که عملیاتی کردن آن باید مورد توجه قرار گیرد و به نظر می رسد این آیین نامه مثمرثمر واقع شود.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، افزود: باید پیش از آنکه در زمان بحران و زلزله احتمالی پایتخت دچار خسارات فراوان شویم به فکر راه چاره و اتخاذ تدابیر لازم برای مقاوم و ایمن سازی و بهسازی بناهای ناایمن و فرسوده باشیم./

برچسب ها

اخبار برگزیده، زلزله، ساختمان ها، ستاد بحران، مشکلات پایتخت، نوسازی، نوسازی بافت های فرسوده