جاسمی مطرح کرد:

بیت المقدس بخش جدائی ناپذیر فلسطین است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ترامپ به منظور سرپوش نهادن بر شکست های اخیر از جبهه مقاومت سفارتخانه آمریکا را به بیت المقدس منتقل می کند.

 خانه ملت؛ سیدقاسم جاسمی در خصوص دستور ترامپ مبنی بر انتقال سفارت این رژیم صهیونیستی از تل آویو به بیت‌المقدس، اظهار داشت: بیت‌المقدس بخش جدائی ناپذیر فلسطین است و انتقال سفارتخانه آمریکا از تل‌آویو به شهر قدس، نقض آشکار قطعنامه‌های بین‌المللی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترامپ نیز بر این موضوع واقف است که این انتقال در تضاد با قطعنامه های بین‌المللی است، بیان کرد: به همین جهت ترامپ عنوان کرده، ایالات متحده همچنان به راه حل ایجاد دو کشور مستقل پایبند خواهد ماند.

وی افرود: شهر بیت‌المقدس جزء مناطق مهم مسلمانان است و انتقال سفارتخانه آمریکا از تل‌آویو به این شهر، احساسات مسلمانان را جریحه‌دار می‌کند و عواقب خطرناکی برای رژیم صهیونیستی خواهد داشت.

جاسمی متذکر شد: آمریکا سرمایه‌گذاری فراوانی کرد تا با ایجاد داعش تمرکز کشورهای مسلمان را از مسئله فلسطین بردارد ولی با پایان داعش، همچنان فلسطین مسئله اول جهان اسلام خواهد بود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا به دنبال مشروعیت بخشیدن به اقدامات غاصبانه رژیم صهیونیستی است ولی مسلمانان جهان، اجازه این کار را نخواهند داد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیت المقدس، رژیم صهونیستی، فلسطین اشغالی