دکتر جلالی مطرح کرد:

ورود پارلمان های اسلامی به مسئله فلسطین برای ممانعت از تجاوز رژیم جعلی صهیونیست

رئیس مرکز پژوهش های مجلس بر ضرورت ورود پارلمان های اسلامی به مقابله با انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی و سفارت ایالات متحده به بیت المقدس دانست.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دکتر کاظم جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص نشست اظطراری کمیته فلسطین اتحادیه بین المجالس کشورهای اسلامی، گفت: بعد از اعلام انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی و سفارت ایالات متحده به بیت‌المقدس از سوی رئیس جمهور آمریکا، تلاطمی در دنیای اسلام ایجاد شد؛ به نوعی که ملت‌ها راهپیمایی و اعتراض های گسترده‌ای را از خود نشان دادند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: روز گذشته نیز در اندونزی راهپیمایی 2 و نیم میلیونی علیه اظهارات رئیس جمهور آمریکا به راه افتاد، در واقع ملت‌های اسلامی به خوبی در صحنه حضور پیدا کرده و حمایت خود از حقوق مردم فلسطین را فریاد زدند.

وی افزود: بعد از حضور گسترده مردم، دولت‌ها و پارلمان‌های اسلامی نیز می‌بایست عکس‌العمل نشان می‌دادند تا سرزمین بیت المقدس که بخشی از سرزمین اسلام است در اختیار رژیم جعلی صهیونیستی قرار نگیرد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با اشاره به زمان برگزاری اجلاس سالانه اتحادیه بین المجالس کشورهای اسلامی، تصریح کرد: این اجلاس سالانه در روزهای پایانی دی ماه در تهران برگزار خواهد شد، بنابراین جهت تعبیه مقدمات با هماهنگی دبیرخانه اتحادیه، کمیته فلسطین اتحادیه به علاوه تروئیکا (نشست سه جانبه روسای مجالس ایران، عراق و مالی) نشستی برگزار کردند تا مقدمات کار برای اجلاس سالانه فراهم شود./

برچسب ها

اخبار ویژه