برزگرکلشانی:

همکاری ایران، روسیه و ترکیه در مبارزه با تروریست الگوی موفقی برای منطقه

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس اعتقاد دارد همکاری ایران، روسیه و ترکیه در مبارزه با تروریست های داعشی در سوریه الگوی موفقی بود که می توان بر اساس آن همگرایی خوبی بین کشورهای منطقه برای نابودی گروهک های تروریستی ایجاد کرد.

  خانه ملت؛ شهروز برزگر کلشانی با اشاره به اینکه امروزه مبارزه به تروریسم در منطقه خاورمیانه به یکی از دغدغه های مهم تبدیل شده است، گفت: در این راستا خوشخبتانه همکاری کشورهای جمهوری اسلامی ایران، روسیه و ترکیه در مبارزه با تروریست‌های داعشی در سوریه الگوی موفقی بود که می توان بر اساس آن همگرایی خوبی بین کشورهای منطقه برای نابودی گروهک های تروریستی ایجاد کرد.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فعالیت تروریست های مورد حمایت نظام سلطه سبب از بین رفتن امنیت منطقه و امنیت ملی کشورها می شود، اظهارکرد: بنابراین کشورهای مستقر در منطقه که در همسایگی همدیگر هستند اقدام به مبارزه با تروریست ها کنند نه اینکه راه را برای حضور عوامل خارجی در منطقه باز کنند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال گروه تکفیری-تروریستی داعش طبق گفته مقامات آمریکایی توسط این کشور بوجود آمد و مورد حمایت قرار گرفت اما ایالات متحده با سوء استفاده و سردادن شعار مبارزه با تروریست در خاورمیانه حاضر شد و خسارات زیادی را به کشورها وارد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: برخی کشورهای منطقه که با ایالات متحده همپیمان هستند باید متوجه پیام سیاسی از بین رفتن داعش شوند زیرا آمریکایی که از گروه تروریستی دست پرورده خود نتوانست محافظت کند، متعاقبا در مواجه با همپیمانانش نیز همین روند را طی خواهد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشورهای منطقه باید بدانند که آمریکا دشمن شماره یک آنها تلقی می شود، خاطرنشان کرد: این مهم درحالیست که وقتی کشورهای همسایه مانند جمهوری اسلامی ایران، روسیه و ترکیه در کنار یکدیگر قرار گرفتند توانستند ردپای تروریست های مزاحم را پاک کنند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، تحولات خاورمیانه، تروریست ها، مجلس شورای اسلامی