ذوالقدرمطرح کرد:

تحقق چارچوب های اقتصاد مقاومتی با نگاه ویژه به حوزه فرهنگ

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس وی با بیان اینکه نقش فرهنگ در تحقق اقتصاد مقاومتی از حوزه های دیگر بیشتر است، گفت: در خانواده ها، صداوسیما و آموزش و پرورش باید آموزش های لازم در این زمینه ارائه شود.

  خانه ملت؛ فاطمه ذوالقدر با اشاره به لزوم تقویت فرهنگ عمومی برای تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: بالا بردن فرهنگ عمومی مانند صرفه‌جویی، سخت‌کوشی، استفاده از تولید ملی از راه‌های دست‌یابی به اقتصاد مقاومتی‌ست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: صرفه‌جویی در مصرف آب، برق و گاز گامی موثر در بهبود اقتصاد کشور است این در حالی است که این اقلام در کشور ما بسیار اسراف می‌شود و فرهنگ مناسبی در این زمینه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه نقش فرهنگ در تحقق اقتصاد مقاومتی از حوزه‌های دیگر بیشتر است، بیان کرد: در خانواده‌ها، صداوسیما و آموزش و پرورش باید آموزش‌های لازم در این زمینه ارائه شود؛ به طور مثال صدا و سیما می‌تواند با ساخت تیزرهایی مانند استفاده از کالاهای ایرانی، صرفه‌جویی و کار مضاعف تاثیر به‌سزایی در مردم ایجاد کرد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی در مرحله اول باید فرهنگ عمومی جامعه را تقویت کرد؛ فرهنگ استفاده از کالای ایرانی باید در جامعه نهادینه شود چرا که در صورت رونق این موضوع تقویت تولید ملی و اشتغالزایی را به دنبال دارد.

ذوالقدر با انتقاد از واردات کالاهای چینی، ادامه داد: برخی از کالاهای ایرانی مانند چرم، کفش و... از خارجی آن با کیفیت‌تر است اما فروششان با مشکل مواجه است چرا که کالاهای ارزان قیمت خارجی وارد کشور شده و این باور در کشور وجود دارد که جنس خارجی از ایرانی بهتر است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان افزود: مقام معظم رهبری برای سال‌های اخیر نام‌هایی مانند اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل و اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال را برگزیدند و این نام‌ها نشان می‌دهد باید فرهنگ حمایت از تولیدات داخلی را در جامعه بالا برد تا بتوان از طریق اشتغالزایی به اقتصاد مقاومتی دست یافت.

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعضای کمیسیون فرهنگی، اقتصاد مقاومتی، مجلس شورای اسلامی