سلیمی:

پررنگ کردن ایران هراسی هدف اصلی طرح بررسی دارایی های مقام های ایران توسط آمریکایی ها است

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی گفت: مقامات ایرانی در ایالات متحده و سایر کشورها دارایی و حسابی ندارند لذا این اقدام بیشتر جنبه سیاسی و تبلیغی دارد.

  خانه ملت؛ اصغر سلیمی با اشاره به مصوبه اخیر مجلس نمایندگان آمریکا که خواستار بررسی دارایی‌های مقام‌های ایران شده است، گفت: باید اذعان کرد که مقامات ایرانی در ایالات متحده و سایر کشورها دارایی و حسابی ندارند لذا این اقدام بیشتر جنبه سیاسی و تبلیغی دارد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایالات متحده برای تحقق اهداف شوم خود از جمله ایران هراسی از هر ابزاری بهره می برد، اظهارکرد: بر این اساس مطرح کردن بررسی اموال مقامات یا حتی ملت ایران نیز در همین راستا محسوب می شود.

وی ادامه داد: ایالات متحده مدت زیادی است که طرح های ضد ایرانی را ترسیم و تدوین کرده و علیه کشور و ملت ایران اجرایی می کند و امروزه همگان اذعان دارند که اقدامات آمریکایی ها بر خلاف شعارهای حقوق بشری‌شان است و صرفا به دنبال تامین منافع خود هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: خوشبختانه با توجه به شرایط از طرح بررسی دارایی‌های مقام‌های ایران نتیجه ای برای ایالات متحده حاصل نمی شود و این سیاست نیز با شکست مواجه خواهد شد؛ به عبارتی چون آمریکایی ها درک درستی از ایران ندارند، روسیاهی اجرای این طرح‌شان نیز برای مقامات آمریکایی باقی خواهد ماند.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم اکنون برای اجرای طرح مذکور حتی بین بخش های مختلف حاکمیتی آمریکا مانند وزارت دادگستری و غیره اختلاف نظر وجود دارد، خاطرنشان کرد: بر این اساس می توان دریافت که مسئولین این کشور نیز در تدوین سیاست های ضد ایرانی دچار سردرگمی شده و نمی دانند چه می خواهند؛ از این رو وقتی چنین طرحی مطرح می شود حتی آن را با قانون اساسی کشورشان نیز در تضاد می بینند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بدهی های امریکا، تبلیغ، تروریست ها، مجلس شورای اسلامی