رحیمی:

رویکرد سعودی ها به جهان اسلام واقع بینانه نیست

عضوکمیسیون امنیت ملی مجلس با یادآوری حمایت پادشاه سعودی از بیت المقدس، تصریح کرد: مواضع دوگانه سعودی ها درباره فلسطین غیرقابل اعتماد است.

   خانه ملت؛ علیرضا رحیمی در خصوص مواضع ضد و نقیض عربستان سعودی نسبت به فلسطین و بیت‌المقدس، گفت: عربستان در جریان طرح انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به بیت‌المقدس سکوت کرد درحالی که این موضوع از سوی جهان اسلام مورد نقد و انتقاد بسیار قرار گرفت؛اما سعودی‌ها مواضع دوگانه‌ای را در پیش گرفتند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: عربستان سعودی در برابر مردم یمن و بحرین به بدترین ظلم و ستم‌ها دست بردند و نگاه دوگانه‌ای را درخصوص جهان اسلام اتخاذ کردند.

وی با بیان اینکه مواضع سعودی‌ها نسبت به تمام کشورهای اسلامی بی‌مبنااست، گفت: اتخاذ تصمیماتی علیه ملت فلسطین برای همراهی با رژیم صهیونیستی و آمریکا و اتخاذ مجدد سیاست‌های حمایتی از بیت‌المقدس نشان می‌دهد که اساس و بنایی برای این نوع تصمیم‌گیری‌ها در عربستان وجود ندارد.

رحیمی معتقد است: اظهارات پادشاه عربستان در خصوص فلسطین با همگرایی سعودی‌ها با آمریکا و وجود پیمان مودت جهت خرید اسلحه سازگار نیست؛بنابراین نباید به هیچ کدام از تصمیم‌های آنها اعتماد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: رویکرد سعودی‌ها به جهان اسلام واقع بینانه نیست، زیرا هرکدام از مهره‌های پادشاهی، ولیعهد و وزرا اظهاراتی متفاوت از یکدیگر در مورد فلسطین و جهان اسلام مطرح می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛براساس گزارش رسانه‌های فلسطینی، پادشاه عربستان سعودی طی تماس تلفنی «مهم» با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، بر موضع ثابت عربستان سعودی درقبال فلسطین و مطالبات فلسطینیان برای ایجاد کشوری مستقل به‌پایتختی قدس شرقی تأکید کرد و گفت: حمایت از مساله فلسطین را به‌‌عنوان مساله نخست جهان عرب تضمین کند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، جهان اسلام، فلسطین، مجلس شورای اسلامی